„Blockfest“ standartinės scenos modifikacija

„Blockfest“ yra didžiausias hip-hop festivalis Šiaurės šalyse, vykstantis Tamperėje, Suomijoje vasaros pabaigoje. Festivalis kasmet surenka daugiau nei 60 000 muzikos gerbėjų, trokštančius pamatyti didžiausius tarptautinio ir nacionalinius hip-hop atlikėjus. 2017 m. festivalis buvo jubiliejinis, dešimtas, todėl ir organizatoriai buvo suplanavę jį pažymėti kuo įspūdingiau.

 

STS pagal pateiktą scenografijos ir įrangos poreikį adaptavo, suprojektavo ir sumontavo standartinę sceną.

 

Festivalyje „Blockfest“ buvo suplanuota pastatyti „Prolyte XXL“ sceną, kuri yra antra pagal dydį standartizuota stogo sistema pasaulyje (37 metrų pločio, 20 metrų aukščio ir 20 metrų gylio scena su pakeliamu stogu).

 

Festivalio atveju – nestandartiška:

  • specialus papildomos apkrovos užsakymas iš organizatorių;
  • oro sąlygos.

 

Nestandartinė apkrova ir oro sąlygos

STS inžinieriams teko išspręsti iš standarto rėmų išeinančią situaciją – suprojektuoti 32 tonų apkrovos į šią „Prolyte XXL“ stogo sistemą pakabinimo scenarijų. 32 tonos – tai garso, apšvietimo, video įranga ir dekoracijos. Bendras jų svoris viršijo standartines šio stogo galimybes.

 

Iš anksto buvo planuojamas ir didelis vėjo greitis tiek renginio, tiek pasiruošimo jam metu (iki 16 m/s). Struktūros stabilumui ir renginio dalyvių saugumui užtikrinti buvo panaudota net 53 tonos balanso. Įvertinti šio mato dydį galima palyginimui paminėti, kad viena „Mini cooper“ mašina sveria apie 1 toną, o standartiniams stogams paprastai naudojamas apie 8-12 tonų balansas.

 

 „SCIA Engeneer“ – ateities programinė įranga

Šis specialus užsakymas – modifikuota pagal apkrovas ir oro sąlygas standartinė scena – suprojektuotas ir įgyvendintas pasitelkus naujausią inžinerinę „SCIA Engeneer“ programinę įrangą. Tai ateities koncepcija, pradedama naudoti vis plačiau pasaulyje.

 

Statinio informacinis modeliavimas  (angl. Building Information Modeling) – tai revoliucinis pastato ar infrastruktūros objekto skaitmeninio projektavimo procesas, kurio metu kuriama ir valdoma visa statinio informacija visais jo gyvavimo etapais, nuo pirminės projekto koncepcijos iki jo įgyvendinimo ar net išardymo.

Speciali „SCIA Engeneer“ programa yra būtent tai. Joje yra apjungta viskas: nuo statinio modeliavimo, analizės, projektavimo iki ataskaitų teikimo. Ši efektyvi ir tiksli konstruktorių-inžinierių programinė įranga leidžia kūrėjams atlikti pilną struktūrinę objekto analizę, suprojektuoti, apskaičiuoti ir sukurti 3D projekto modelį.

 

Naudojama projektavimo įranga, sukurta inžinieriams. Ją sudaro galinga modeliavimo aplinka, didelio našumo tinklo generatorius ir labai greitas baigtinių elementų sprendimas, taip pat integruotos priemonės, skirtos patikrinti ar optimizuoti struktūrą į įvairius statinius.

 

Šią naują technologiją STS specialistai panaudojo ir „Blockfest“ festivalio standartinės scenos modifikacijos projekto parengimui:

  • suprojektuotas jos 3D modelis,
  • apskaičiuotos apkrovos ir konstrukcijų saugumas,
  • išdirbta stogo sustiprinimo sistema.

Tam panaudotos papildomos kolonos ir BGR 70 santvaros, kurios gali išlaikyti itin didelę apkrovą.

 

Projektui įgyvendinti:

  • pasitelkti 2 auto-keltuvai ir 5 metrų aukščio kranas,
  • dirbo 14-os „Scenos techninio serviso“ ir aštuonių vietinių profesionalių montuotojų komanda,
  • reikėjo 3 dienų montažui.

 

 

„SCIA Engeneer“ programa STS inžinieriai panaudojo ir projektuodami bei įgyvendindami šiuos nestandartinius projektus:

 

  • Arkivyskupo T.Matulionio Beatifikacija, 2017 (Lietuva) – didžiagabaritinė scena-stoginė: DAUGIAU ČIA
  • SEL, 25-mečio koncertinis turas, 2017 (Lietuva) – nestandartinė scena-robotas: DAUGIAU ČIA

Technologijos: standartinės scenos modifikacijos projektas ir įgyvendinimas

Lokacija: Tempere, Suomija

Partneriai: Prolyte, Prolyft, StageDex

Metai: 2017

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900