SEL 25-mečio turas: nestandartinė scena su gigantišku robotu

2017 metais vienas sėkmingiausių visų laikų Lietuvos atlikėjų Egidijus Dragūnas ir jo grupė SEL atšventė 25 m. grupės scenoje sukaktį. Jubiliejui paminėti buvo suplanuoti trys koncertai didžiausiuose Lietuvos miestuose: Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune su įspūdinga ir dar Lietuvoje neregėtu sceniniu pastatymu, kurio centrine ašimi tapo 8 aukštų namo dydžio, iš konstrukcijų, LED ekranų ir vizualizacijų sukurtas, robotas.

 

STS, pagal pateiktą koncepcijos aprašymą suprojektavo ir sumontavo šį unikalų scenografinį užmanymą bei adaptavo jį dar dviem skirtingoms lokacijoms. Taip pat sumontavo VIP zonas renginio svečiams Klaipėdoje ir Vilniuje.

 

Klaipėda – pagrindas

Pirmasis grandiozinis, 19 000 žiūrovų sulaukęs, koncertas įvyko Klaipėdos vasaros estradoje.  STS buvo iškelti du uždaviniai. Pastatyti:

  1. įspūdingų gabaritų ir nestandartinių konstrukcijų sceną-robotą koncertiniam pasirodymui;
  2. dviejų dalių VIP platformą, talpinančią 500 žiūrovų.

Komunikacijoje buvo skelbiama, kad šou metu žiūrovai galės išvysti robotą, sulig 8 aukštų namu. Šios koncepcijos įgyvendinimui STS suprojektavo dviejų stogų sceną, kuri tapo roboto formą formuojančių LED ekranų pagrindu. Iš ekranų suformuotose plokštėse buvo iššviestas robotas.

Statiniui suformuoti buvo panaudota ypatinga – dviejų stogų – konstrukcija:

  • Scenos centre aukštesnė ir siauresnė, ant kurios buvo sumontuotas roboto galva, torsas ir kojos;
  • ant platesnio stogo suprojektuoti ir sumontuoti roboto smakras ir pečiai.

 

Nešančioji konstrukcija robotui pakabinti – nestandartinė: 20,5 metrų aukščio, virš kurios iškyla 3 metrų ilgio ūsai su integruota pirotechnika.

 

Nestandartinio statinio – nestandartinis montavimo procesas: tik sumontavus žemesnę stogo sistemą ir uždėjus LED ekranus, buvo galima montuoti kitą. Visa įranga į renginio vietą atgabenta 5-iomis krovininėmis mašinomis.

 

Iššūkiu tapo suderinti konstrukcijos elegantiškumą ir jos stabilumą, saugumą. Netradicinis scenografinis užmanymas reikalavo ypatingai daug įrangos, kabinamos ant konstruktyvo. STS inžinierių ir naujos projektavimo programos „SCIA Engeneer“ (žiūrėti aprašymą žemiau) dėka buvo galima pakabinti daug – net 15 tonų (3 tonos apšvietimo, 7 tonos įgarsinimo įranga, 5 LED įranga) ir išlaikyti saugumo parametrus.

 

Šalia scenos buvo pastatyta dviejų dalių 300 kvadratinių metrų VIP platforma. 

 

Antrasis koncertas – Vilniaus Kalnų parkas

Analogiškas SEL koncertas buvo surengtas ir Vilniuje, Kalnų parke.

Adaptacija:

  • kompensuoti neturimą užnugarį (Klaipėdoje scena buvo pastatyta prie estrados, sudarančios gražų foną) ir padaryti papildomus sparnus iš šonų, tokio pačio aukščio kaip roboto pečiai.
  • Įsivertinti Vilniaus Kalnų parko teritoriją, kuri, priešingai nei Klaipėdos, yra atvira, ant kalno ir suvaldyti saugiai vėjo keliamus iššūkius. Atrasti kompromisą tarp užsakovo poreikių ir saugumo, kad konstrukcija atlaikytų netikėtai pasikeitusias vėjo sąlygas.
  • VIP platforma – sulyginti plokštumą ir lygiai pastatyti platformą, esančią ant šlaito, kuri talpintų 300 žmonių.

 

Baigiamasis koncertas – Kauno „Žalgirio“ arena

2 valandų trukmės muzikiniame šou panaudota ir ankstesniuose koncertuose matyta 8 aukštų namo dydžio scena-robotas, kuri šįkart transformavosi į skraidantį drakoną, todėl dalis šou vyko ne tik pagrindinėje scenoje, bet ir „Žalgirio“ arenos viršuje.

Čia irgi visa ko ašimi tapo robotas. Vidaus renginiui buvo adaptuoti ir pritaikyti suprojektuoti užmanymai. Konstrukcijos pritaikymui ir jos stabilumui užtikrinti pasitarnavo STS inžinierių naudota minėtoji „SCIA Engeneer“  programa.

 

„SCIA Engeneer“ – ateities programinė įranga

 

Šiam išskirtiniam statiniui – netradicinei scenai su scenografijos detalėmis – suprojektuoti buvo panaudota speciali programinė įranga – „SCIA Engeneer“. Tai ateities koncepcija, pradedama naudoti vis plačiau pasaulyje.

 

Statinio informacinis modeliavimas  (angl. Building Information Modeling) – tai revoliucinis pastato ar infrastruktūros objekto skaitmeninio projektavimo procesas, kurio metu kuriama ir valdoma visa statinio informacija visais jo gyvavimo etapais, nuo pirminės projekto koncepcijos iki jo įgyvendinimo ar net išardymo.

 

Speciali „SCIA Engeneer“ programa yra būtent tai. Joje yra apjungta viskas: nuo statinio modeliavimo, analizės, projektavimo iki ataskaitų teikimo. Ši efektyvi ir tiksli konstruktorių-inžinierių programinė įranga leidžia kūrėjams atlikti pilną struktūrinę objekto analizę, suprojektuoti, apskaičiuoti ir sukurti 3D projekto modelį.

 

Naudojama projektavimo įranga, sukurta inžinieriams. Ją sudaro galinga modeliavimo aplinka, didelio našumo tinklo generatorius ir labai greitas baigtinių elementų sprendimas, taip pat
integruotos priemonės, skirtos patikrinti ar optimizuoti struktūrą į įvairius statinius.

 

STS specialistai panaudojo šią naują inžinerinę programą „SCIA Engeneer“ SEL 25-ečio turo nestandartinei scenai suprojektuoti, parengti jos 3D modelį, apskaičiuoti apkrovas, konstrukcijų saugumą ir adaptuoti pasikeitus lokacijai.

 

„SCIA Engeneer“ programa STS inžinieriai panaudojo ir projektuodami bei įgyvendindami šiuos nestandartinius projektus:

 

  • Arkivyskupo T.Matulionio Beatifikacija, 2017 (Lietuva) – didžiagabaritinė scena-stoginė: DAUGIAU ČIA
  • „BlockFest“, 2017 (Suomija) – standartinės scenos modifikacija:  DAUGIAU ČIA

Foto:  IndrePIX / PROKADRAS

Technologijos: nestandartinių konstrukcijų scena, jos projektas.

Lokacija: Klaipėda, Vilnius, Kaunas (Lietuva)

Partneriai: Prolyte, Prolyft, Verlinde, StageDex

Metai: 2017

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 5 275 2209

Visorių g. 10, 06326, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT414010042400081411
Bankas: AB Luminor, kodas 40100