T. Matulionio beatifikacijos iškilmių stogo sistema

2017 birželį Sovietų valdžios persekiotas arkivyskupas Teofilius Matulionis Vilniaus katedros aikštėje iškilmingai paskelbtas palaimintuoju. Pirmą kartą Lietuvoje surengtose beatifikacijos iškilmėse T.Matulionį palaimintuoju paskelbė popiežiaus Pranciškaus pasiuntinys kardinolas Angelo Amato. Dešimtis tūkstančių tikinčiųjų sutraukusio istorinio įvykio metu Arkikatedros aikštėje buvo aukojamos šv. Mišios specialiai pastatytoje gigantiško dydžio stoginėje.

 

STS suprojektavo, pagamino ir sumontavo šį, įspūdingų matmenų, statinį – stogo sistemą

 

STOGO SISTEMA

 

Jau atlikus pirmuosius projektavimo darbus, tapo aišku, kad tai bus didžiausia stogo sistema, stovėjusi Lietuvoje, todėl buvo panaudota specializuota struktūrinės analizės sistema-programa, skirta itin didelių pastatų projektavimui.

 

„Scenos techninio serviso“ specialistai suprojektavo šią unikalią laikinų konstrukcijų scena-paviljoną kaip laikiną ir vienetinį projektą. Pažymėtina, kad tokio dydžio stogo sistemos yra labai sudėtingos tiek kompleksiškai, tiek iš techninės pusės ir nedaugelis stogo sistemų stogų sistemų pasaulyje kompanijų gali įgyvendinti tokį statinį.

 

Stogo sistemos specifikacijos:

 • 48 m pločio ir 24 m gylio
 • 18 m (sulig Arkikatedros stogu)
 • Stogas ir šonai, dengti vertikaliomis siauromis juostomis iš blizgaus balto audinio, siekiant sumažinti uždengtų plotų buringumą.
 • Grindys laiptuotos, terasuotos dengtos kilimu, skirtos susėsti keliems šimtams ceremonijos dalyvių scenoje.
 • Ceremonijos metu Garbės sargybos kariai pro centrines Katedros duris į aikštę atnešė itin sunkų sarkofagą. O šiam mažam, bet sunkiam sarkofagui užnešti ant scenos – prie paviljono papildomai suprojektuota ir sumontuota speciali, 16 m ilgio, 3.6 m pločio, rampa.
 • Kariai sarkofagą pastatė ant scenos viduryje esančios

 

 

MONTAŽAS:

 • Pagrindinio paviljono statybai buvo panaudotas 1 kranas, 1 autokeltuvas.
 • Įranga atvežta 6 krovininėmis mašinomis
 • Montažas užtruko 4 dienas
 • Dirbanti komanda: 10 aukštalipių, 10 montuotojų, 20 pagalbinių darbininkų.

 

SAUGUMAS

 

Tokio dydžio statinys reikalauja ne tik itin didelių iššūkių dėl savo dydžio jį pastatant, bet ir rekordinio dydžio saugumo tiek projektuojant jį, tiek statant. Tokiems, nestandartinio dydžio, statiniams yra keliami aukštesni struktūriniai ir saugos reikalavimai nei paprastai sceninėje veikloje.

Darbus apsunkino oro sąlygos: vėjas kėlė bures, todėl, esant saugumo prioritetui, prie montažo dirbo itin didelė komanda. 

 

PROJEKTAVIMAS.

 

Šiam išskirtiniam statiniui – netradicinei ir gigantiško dydžio stogo sistemai – suprojektuoti buvo panaudota speciali programinė įranga – SCIA Engeneer. Tai ateities koncepcija, pradedama naudoti vis plačiau pasaulyje.

 

Speciali SCIA Engeneer programoje apjungta viskas: nuo statinio modeliavimo, analizės, projektavimo iki ataskaitų teikimo. Ši efektyvi ir tiksli konstruktorių-inžinierių programinė įranga leidžia kūrėjams atlikti pilną struktūrinę objekto analizę, suprojektuoti, apskaičiuoti ir sukurti 3D projekto modelį.

 

Šią naują technologiją STS specialistai panaudojo ir stogo sistemos suprojektuoti, parengti jos 3D modelį, apskaičiuoti apkrovas ir konstrukcijų saugumą.

 

Buvo sukurtas trimatis modelis, kurio pagalba buvo galima apskaičiuoti visų panaudotų konstrukcijų stiprumą, stabilumą ir dekoracijas. Tai buvo beprecedentis atvejis, nes naudojamų detalių, kurios reikalingos tokį statinį įgyvendinti, programavimo sistemoje nebuvo. Pradžioje buvo suprogramuota įranga, o jau tada pats projektas.

 

SCIA Engeneer programa STS inžinieriai panaudojo ir projektuodami bei įgyvendindami šiuos nestandartinius projektus:

 

 • BlockFest, 2017 (Suomija): DAUGIAU ČIA
 • SEL, 25-mečio koncertinio turo nestandartinė scena-robotas, 2017 (Lietuva): DAUGIAU ČIA

Technologijos: nestandartinė stogo sistema – scena

Lokacija: Vilnius, Lietuva

Partneriai: Prolyte, Prolyft, StageDex

Metai: 2017

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900