Šilutės kultūros ir pramogų centras

Šilutės kultūros ir pramogų centras

Renovuotas Šilutės kultūros ir pramogų centras atvėrė duris. Išskirtinį pastato fasadą puošia pamario architektūros motyvas, atsikartojantis ir interjere, o užėjus į vidų nustebina pro didžiulius vitrininius langus atsiveriantys vaizdai ir erdvias patalpas užliejanti šviesa. Tačiau bene svarbiausias pokytis nematomas plika akimi: tai scenos įranga. „Nauja moderni įranga sudarys sąlygas intensyvesnei kultūrinei veiklai bei naujiems kūrybiniams sumanymams. O žiūrovams įdiegtos technologijos leis mėgautis  geresne vaizdo ir garso kokybe“ – sako Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova.

Naująją salės įrangą darbo projekto rengimo etape suprojektavo, o vėliau ir įdiegė Scenos Techninio Serviso (StS) profesionalų komanda. Renovuotame kultūros centre įrengtos dvi salės: nedidelė transformuojama Kamerinė salė ir 409 vietų Didžioji salė.

 

Scenos įrangai – specialus krovininis keltuvas

Šilutės kultūros centro išskirtinumas – krovininis keltuvas, skirtas pakelti įrangą ar scenos dekoracijas iš iškrovimo vietos lauke tiesiai į didžiosios salės užkulisius. StS specialistai suprojektavo ir sumontavo Serapid keltuvą, kurio aikštelės dydis 6×2 m, keliamoji galia 2000 kg, o kėlimo greitis net 100 mm/s. Greitaeigis keltuvas krovinius kelia į 5,5 metrų aukštį – tai stipriai palengvina atvykstančių spektaklių aptarnavimą. Šis keltuvas įrengtas lauke ir pritaikytas eksploatuoti lauko sąlygomis.

 

Kamerinė salė – universali ir transformuojama

Šilutės kultūros centre veikia septyni mėgėjų meno kolektyvai, jie renkasi ir repetuoja mažojoje centro salėje. Ši salė turi atitikti visų kolektyvų poreikius. Kadangi Šilutės kamerinis dramos teatras čia stato spektaklius irvykdo edukacinę veiklą, mažojoje salėje pastatyta mobili scena, kurią pagal poreikį galima greitai sumontuoti ar išmontuoti ir išnešti. Pagal šį salės planą StS specialistai suprojektavo naują apšvietimo sistemą.

Po renovacijos kamerinėje salėje pakeisti senieji vamzdžiai – sumontuota nauja vamzdžių sistema, kuri tvirtinama prie lubų ir perimetru prie sienos. Tai leidžia transformuoti erdvę – dėl per visą salę išdėstytų vamzdžių, apšvietimo prietaisus galima perkabinti ir pritaikyti  įvairiems veiksmo salėje scenarijams.

Įdiegta apšvietimo sistema, kuri atitinka visų kolektyvų poreikius ir yra pritaikyta įvairiai apšvietimo scenografijai. Šiai sistemai parinkti užliejančios šviesos programuojami Robe prožektoriai bei efektiniai ir teatriniai

Chauvet Lighting prožektoriai. Integruota apšvietimo sistema valdoma Chamsys MagicQ MQ50 šviesų valdymo pultu.

 

Didžiojoje salėje – moderni apšvietimo sistema

Didžiojoje salėje vyksta spektakliai ir koncertai, etnokultūriniai renginiai, edukacinės programos ir valstybinės šventės. Projektuojant šią salę, itin didelis dėmesys buvo skirtas būtent apšvietimo sistemai, kuri išplėtė salėje vykstančių renginių galimybes.

Didžiojoje kultūros centro salėje suprojektuota automatizuota apšvietimo sistema: trys kilnojami apšvietimo sofitai, valdomi pultu. Sistema sukomplektuota iš įvairios paskirties prietaisų: teatrinio tipo, profilinių, užliejančių ir linijinių šviestuvų. Parinkti patikimo StS partnerio Chauvet Lighting prožektoriai. Šviestuvų pozicijos padeda sukurti trimatį atlikėjų ir dekoracijų vaizdą, nes yra šviečiama iš priekio, šonų, viršaus ir galo.

Apšvietimo sistema pritaikyta ir oficialiems renginiams, konferencijoms – tam naudojami šiltesnės spalvos ir tylesnio veikimo prietaisai.

Čia sumontuoti elektriniai trosiniai WinWood keltuvai leidžia nesudėtingai valdyti ir keisti scenos dekoracijas, uždangas, šviestuvus, o apšvietimo sistema valdoma ChamSys MagicQ MQ70 šviesų valdymo pultu.

 

Šilutės KPC įgarsinimui buvo sumontuota prancūzų gamintojo L-Acoustics, kurį Lietuvoje atstovauja Scenos techninis servisas, garso sistema. Tai – puikiai profesionalų rinkoje žinomas prekės ženklas. Aukščiausius kokybės standartus atitinkanti sistema leidžia žiūrovams mėgautis tolygiai sklindančiu garsu sėdint bet kurioje salės vietoje.

 

Po renovacijos – palankesnės darbo ir kūrybos sąlygos

Šilutės kultūros ir pramogų centro tikslas – didinti kultūros prieinamumą. Į centre vykstančius renginius kviečiami žiūrovai iš Šilutės ir aplink įsikūrusių gyvenviečių. Įstaigos direktorė Jūratė Pancerova pastebi, kad po renovacijos kultūros centre sudarytos palankios darbo ir kūrybos sąlygos kultūros darbuotojams ir jame susibūrusiems mėgėjų meno kolektyvams. Nauja įranga leis iš esmės pagerinti kultūros renginių kokybę. „Džiaugiamės sumontuota modernia scenos įranga bei StS techniniais sprendimais, darbus atliko kompetentingi darbuotojai. Esame dėkingi įmonės specialistams už konsultacijas ir profesionalius patarimus apie techninės įrangos panaudojimą, pritaikymą renginių scenografijai bei įvairių efektų sukūrimui“ – apie StS atliktus darbus sako Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova.

Technologijos: salės apšvietimo, scenos mechanizacijos, kėlimo įranga.

Lokacija: Šilutė, Lietuva

Partneriai: CHAUVET LIGHTING, CHAMSYS, Robe Lighting, L-Acoustics, Serapid, WinWood.

Metai: 2022

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811