Radviliškio kultūros centras

Radviliškio miesto kultūros centras – daugiafunkcinis kultūros centras, besinaudojantis moderniomis techninėmis priemonėmis, atviras visuomenei, tenkinantis bendruomenės narių saviraiškos poreikius. Radviliškio miesto kultūros centre rengiami įvairūs koncertai, bendruomenės renginiai ir  repetuoja bei koncertines programas ruošia iki 20 meno kolektyvų.

STS atliko, suprojektavo ir įgyvendino įgarsinimo, apšvietimo, video sistemų ir scenos mechanizacijos modernizaciją.

Apšvietimo sistema

Salėje įdiegta klasikinio teatrinio tipo apšvietimo sistema, susidedanti iš plano convex, profilinių ir fresnel simetrinių užliejančių šviestuvų. Ši sistema užtikrina galimybes sušviesti visą scenos plotą, įskaitant ir avansceną (išsikišusi scenos dalis, esanti prieš uždangą, priešscenis), skirtingomis spalvomis bei išryškinti atskirus jos elementus koncentruoto spindulio prožektoriais. Apšvietimo sistemą dinaminiais elementais papildo programuojami išmanūs apšvietimo prietaisai.

Kultūros centre įrengta australų gamintojo „LSC lightning systems” apšvietimo valdymo sistema, įskaitant ir pultą, maksimaliai adaptuotą pagal teatrinio apšvietimo specifiką.

Video sistema

Čia integruota dviejų projektuojamų ekranų videoprojekcinė sistema, turinti dvejopą funkciją: didysis ekranas scenos gale integruotas taip, kad galėtų būti naudojamas kaip scenos dekoracinis elementas, papildyti scenografiją, o antrojo ekrano, esančio scenos priekyje, funkcija – tarnauti konferencinio tipo renginiams.

Scenos mechanizacija

Salėje STS specialistai restauravo esamus kontrasvorinius keltuvus. Jų nereikėjo keisti, nes buvo praktiškai idealaus stovio, tad užteko tik jų restauracijos. Pakeitus tam tikrus šios sistemos elementus ir atlikus inžinierinį projektavimą, keltuvai buvo sėkmingai ištestuoti ir jiems išduoti galiojantys techniniai pasai.

Scenoje papildomai sumontuota ruloninė (susivyniojanti) šokių danga.

Garso sistema – akustika

Atlikus kultūros centro salės akustinius matavimus bei pasikalbėjus su čia dažnai koncertuojančiais muzikantais, paaiškėjo, jog joje yra nemažai akustinių problemų. Taip pat salės natūralią akustiką reikėjo subalansuoti taip, kad ji užtikrintų kokybišką galimybę atlikėjams dainuoti balsu, be garso stiprinimo sistemos, bet tuo pačiu ji nebūtų per daug aidi pop ir rock žanro koncertams. Šią užduotį STS specialistai išsprendė pasitelkę akustinio projektavimo programą „Ease”.

Statybų bendrovė, vadovaudamasi pateiktomis išvadomis, parinko reikiamas apdailos medžiagas bei sukūrė projekte numatytą salės geometriją, kas yra reikalinga, jog visoje salės žiūrovinėje dalyje garso slėgis būtų vienodas bei sklistų tolygus, subalansuotas ir malonus garsas. Salėje buvo įrengta „L-Acoustics” KYVA sistema, kuri užtikrina ypač gerą garso sklidimo kryptingumą (tai yra ypač svarbu, siekiant užtikrinti tos vietos natūralią akustiką).

Atsakingiems Radviliškio kultūros centro darbuotojams STS kompanija pravedė techninius apmokymus kaip naudotis nauja įranga ir kaip pasiekti maksimalų jos potencialo panaudojimą.

Technologijos: Apšvietimo, įgarsinimo, video ir scenos mechanizacijos sistemų modernizacijos projekto parengimas ir įgyvendinimas.

Lokacija: Radviliškis

Partneriai: L-Acoustics, PROLYTE GROUP, TECLUMEN, ROBE, ROSCO, LSC Lightning systems, CHRISTIE

Metai: 2010

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811