Modernaus meno muziejaus MO technologinis įrengimas

Kino teatro “Lietuva” vietoje iškilęs MO muziejus įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Nuo 2018 m. spalio 18 dienos rengiamos parodos, edukaciniai užsiėmimai, koncertai, kino filmų parodymai ir kiti renginiai. „MO muziejaus“ – tai unikalus statinys su universaliai pritaikomomis erdvėmis skirtingo pobūdžio įvykiams ar veikloms (parodoms, renginiams, konferencijoms, koncertams, madų pristatymams, kinui) ir pagal tai universaliai pritaikomomis technologinėmis sistemomis. Jo modernumas atsiskleidžia ir per modernią jo funkcionalumo koncepciją.

 

„Scenos techninis servisas“ yra pagrindinis statinio technologinės dalies rangovas. Šiam unikaliam pastatui STS suprojektavo ir įrengė: įgarsinimo, įrangos kėlimo, apšvietimo, video, kino sistemas.

 

Pagrindinis tikslas – UNIVERSALUMAS

Viso sistemos pasižymi universalumu ir plačiu panaudojimu. Nuo pat pradžių buvo suformuluotas tikslas – visas muziejaus erdves padaryti kuo universalesnes. Tiek muziejaus valdytojai, tiek rangovas tiek architektai matė muziejų ne tik kaip vienos paskirties objektą – galeriją. Tai įgyvendinti padėjo rangovo ir architektų pažangus ir modernus požiūris ir kvietimas dalyvauti bendruose pasitarimuose dėl pastato galimų funkcionalumų.

 

FONINIO ĮGARSINIMO SISTEMA – bendra visose erdvėse

Suprojektavome ir įrengėme  viso pastato erdves apimančią foninio garso sistemą, kuria galima transliuoti muziką, informacinius pranešimus. Sistema patogi tuo, kad „Symetrix“ procesoriaus pagalba galima ją valdyti išmaniaisiais įrenginiais: planšetėmis, kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, prisijungus prie bendro Wi-Fi tinklo.

Kitas patogumas – galima atskirti zonas, kurių yra 10, ir transliuoti skirtingą arba tokį patį turinį, nustatyti skirtingą garsumą ar, tiesiog, tam tikrose zonose išjungti garsą.

Bendrai muziejuje taip pat įdiegtos:

  • Eko-akustinės garso sistemos parodoms
  • Gidų sistemos
  • Audio gidai
  • Nešiojama garso sistema

 

STS INTEGRACIJOS PAGAL ERDVES:

I-ojo aukšto HOLAS-KORIDORIUS

Be foninės įgarsinimo sistemos holo lubose yra sumontuoti septyni pakabos taškai. Iš jų ant keturių taškų yra sumontuoti keltuvai, įrangos pakabinimui. Šie keltuvai išdėstyti erdvės perimetre, pagal tai, kaip planuojamos galimos „MO muziejaus“ veiklos.

Taip pat erdvėje yra sumontuota įvadinė spinta su foninio garso stiprintuvais ir procesoriumi bei keltuvų paskirstymo dėžutės, kurių pagalba yra pajungiami ir valdomi keltuvai. Sistema įrengta taip, kad esant poreikiui galima sumontuoti daugiau nei 4 keltuvus. Tai numatyta siekiant šią erdvę kuo funkcionaliau išnaudoti tiek muziejaus, tiek čia rengiančių organizacijų reikmėms ir taip kurti pridėtinę vertę visuomenei.

Holas gali būti sujungtas su universale sale, kaip vientisa erdvė ir taip funkciškai plačiau išnaudota. Foninio įgarsinimo sistema, taip pat gali būti bendrai valdoma su universale sale.

I-ojo aukšto UNIVERSALI SALĖ

Tai universaliausia ir funkcionaliausia „MO muziejaus“ erdvė. Čia planuojami rengti įvairūs renginiai, konferencijos, koncertai ir bus įsikūręs reziduojantis kino teatras – „Pasaka“. Todėl šioje erdvėje siekta technologinę dalį suprojektuoti ir įrengti taip, kad ji būtų patogi čia vykdomoms veikloms.

Įgarsinimo sistema įrengta taip, kad atitiktų kino ir koncertinės veiklos standartus, tuo pačiu gali transliuoti foninį garsą ir pranešimus. STS čia suprojektavo ir įrengė ilgamečio partnerio prancūzų gamintojo „L-Acoustics“ įgarsinimo sistemą, pritaikytą tiek kinui, tiek koncertams.

Priekinė įgarsinimo sistema sudaryta iš „L-Acoustics“ ARCS WIDE kolonėlių bei SB18 žemo dažnio kolonėlių, o kinui (dolby surround sound) sumontuotas patalpos sienose 5XT kolonėlių modelis. Siekiant technologinio universalumo – įgarsinimo sistema sumontuota ne už ekrano, o išorėje. Pagrindiniai jos klasteriai yra iš šonų. 5XT kolonėlės yra išdėstytos pagal perimetrą ant sienų, pagal dolby surround sound standartą.

Salės akustikai pagerinti ir kino teatro erdvei sukurti sumontuotos automatizuotos užuolaidos. Jos sumontuotos priešais ekraną, ant stiklinių evakuacijos durų. Prie tarnybinio įėjimo bei išėjimo iš salės – rankinės užuolaidos.

Universaliojoje salėje įrengta kino įranga, su galimybe naudoti konferencijų turiniui. Tiek garso, tiek video sistemos išpildo specifinį kino standartą – DCI. Visą „MO muziejaus“ projekto video dalį padėjo įgyvendinti ilgametis STS partneris – įmonė BMK.

Multifunkcėje salėje įrengtas rėminis ekranas. Jis, esant poreikiui, pasislepia į lubose esančią įpjovą.

Salėje suprojektuota ir įrengta universali įrangos pakabinimo sistema, kad būtų galima kabinti papildomus įrenginius. Tai elektriniais keltuvais kilnojama santvarų sistema, ant kurios galima kabinti papildomą garsą, šviesas, kitą techniką ar objektus. Įrangos pakabinimui parengti 6 pakabos taškai su liukais lubose ir pasijungimo komutavimo dėžutėmis bei kilnojama elektrinių keltuvų sistema.

Erdvėje yra įrengta apšvietimo sistema, kuri skirta konferencinių, korporatyvinių renginių aptarnavimui. Apšvietimo įrenginius sumontavome ant elektrinių, šou verslui skirtų, grandininių keltuvų, pakabintų ant aliuminio konstrukcijų.

Suprojektuota ir įrengta viskas taip, kad esant poreikiui būtų galima pakabinti daugiau apšvietimo įrangos: specialiai tam įrengtos papildomi įrangos pakabinimo, pajungimo taškai, o santvara keltuvų pagalba, nusileidžia iki žemės.

Visų šių sistemų valdymas vyksta iš operatorinės, kurioje sumontuota įvadinė spinta su garso stiprintuvais ir keltuvų valdymo pultu. 

Erdvėje gali būti sumontuota ir 8×2 metrų scenos pakyla. Modulinė, sumontuojama pagal poreikį, reguliuojant tiek dydį, tiek aukštį. 

I-ojo aukšto RESTORANAS

Restorane integruota foninio garso sistema, kuri integruota ir I-ame aukšte esančiuose sanitariniuose mazguose. Erdvėje sumontuotas video projektorius, kurio funkcija – krepšinio, koncertų ir kito turinio rodymas.

II-ojo aukšto PARODŲ SALĖ

Čia STS suprojektavo ir įrengė zonomis valdomą įgarsinimo sistemą. Valdymas zonomis yra gerai tuo, kad jei atsiranda kokios tai meninės instaliacijos, galima pritaikyti garsą taip kaip reikia: vienoje iš salės zonų visai išjungti, paleisti skirtingus takelius.

III-ojo aukšto PARODŲ SALĖ

Erdvėje yra zonomis valdoma foninio įgarsinimo sistema.

III-ojo aukšto LAUKO TERASA – dar tik planuose

Čia yra kavinė ir amfiteatro tipo lauko terasa. Šioje erdvėje planuojama įrengti technologijas, leidžiančias ant sienos projektuoti video medžiagą: kinas, menas, konferencija. Taip pat – įgarsinimo sistemą, kuri galėtų būti kaip fonas kavinei arba transliuoti kino signalą, konferencijų pranešimus.

VIDEO SISTEMOS – partneris BMK

 MO muziejuje buvo įdiegta:

  • Digital sinage sprendimai
  • Vaizdo sienelė
  • Interaktyvus ekranas
  • Projekcinės sistemos su lazeriniais projektoriais
  • Skaitmeninio kino vaizdo ir garso sistema, galinti rodyti net ir naujausius koduotus filmus, kuri leis salę naudoti kaip kino teatrą.

Video sistemos pasižymi universalumu ir plačiu panaudojimu. Jos parinktos atsižvelgiant į čia galimų vykdyti veiklų galimybes. Visos sistemos yra gana paprastai valdomos, ir turinčios plačias automatizavimo galimybes. Ateityje yra numatyta išplėsti interaktyvias menines instaliacijas. Tą padaryti leidžia DCI sistema, kuomet turinys gali būti valdomas interaktyviai ne tik sistemos administratoriams, bet ir muziejaus lankytojams.

 

KVIEČIAME PASIVAIKŠČIOTI PO ERDVES (šaltinis – DELFI):

https://www.delfi.lt/video/aktualijos/delfi-skaitytojams-apsilankymas-atidarymui-besiruosianciame-mo-muziejuje.d?id=79332407&jwsource=em

Technologijos: Įgarsinimo, įrangos kėlimo, apšvietimo, video, kino sistemų projektavimas ir įrengimas.

Lokacija: Vilnius

Partneriai: Prolyte Group, L-Acoustics, Chauvet, QSC, ShowTex, UAB ,,Biznio mašinų kompanija”

Metai: 2018

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811