VilniusTech universitete – moderni nuotolinių paskaitų įranga

Keičiantis edukacinei aplinkai, paskaitų formatui, universitetai susiduria su naujais technologiniais iššūkiais. VilniusTech universitetui reikėjo sprendimo, palengvinančio komunikaciją tarp akademinių erdvių ir leidžiančio vykdyti nuotolines paskaitas.

Tokį sprendimą pasiūlė Scenos techninis servisas (StS): Saulėtekio rūmuose atnaujinta didžioji auditorija, kurioje sumontuota moderni konferencinė įranga. Sistemą suprojektavo ir įdiegė StS specialistai.

Šiam projektui parinkta QSC (Kalifornija, JAV) Q-SYS sistema, geriausiai atitinkanti užsakovo poreikius. Tai integruota audio ir video valdymo sistema, kuri gali būti nesudėtingai valdoma tiek greta dėstytojo esančiu lytėjimui jautriu ekranu, tiek ir telefonu ar kompiuteriu per bevielį ryšį. Ši sistema veikia intuityviai, “įjungi ir veikia” (plug-and-play) principu, ir apima garso ir vaizdo apdorojimą bei valdymą, sąveikauja su Zoom ir Microsoft Teams programomis.

Taip pat auditorijoje sumontuoti trys lazeriniai vaizdo projektoriai, leidžiantys projektuoti iki trijų skirtingų vaizdų, ir trys berėmiai projekciniai ekranai, sujungti tarpusavyje – tai leidžia projektuoti įspūdingą, net 9 metrų pločio vaizdą. O kokybišką garsą užtikrina profesionalios L-Acoustics garso kolonėlės. Visa ši sistema sudaro tokias nuotolinių paskaitų galimybes:

  • Jei paskaitą skaito nutolęs dėstytojas, studentai auditorijoje gali matyti tiek dėstytoją, tiek jo rodomą medžiagą ekrane, aiškiai girdėti dėstytoją per auditorijoje esančias garso kolonėles, taip pat užduoti rūpimus klausimus, naudojantis mikrofonais. Auditorijoje sumontuotos kameros dėstytojui rodo studentus, kurie klausosi paskaitos. Jei prisijungia ir nutolę studentai, šie taip pat gali aktyviai dalyvauti paskaitoje, projektuojant jų vaizdą į trečią projektorių.
  • Jei paskaitą dėstytojas skaito gyvai auditorijoje, prie paskaitos gali prisijungti ir nutolę studentai – jie matys vaizdą, transliuojamą patalpoje esančiomis kameromis, taip pat galima auditorijoje esančių pašnekovų kalbą transliuoti per kokybišką garso sistemą, naudojantis trimis rankiniais bei trimis galvos lankelio tipo bevieliais mikrofonais, laidiniu dėstytojo mikrofonu.
  • Vaizdas į ekranus gali būti transliuojamas iš dėstytojo nešiojamojo kompiuterio, auditorijoje esančio stacionaraus kompiuterio ir dviejų auditorijoje įrengtų vaizdo kamerų.

Žinoma, visa ši įranga naudojama ne tik nuotolinėms paskaitoms ar seminarams – naujoji įranga sudaro sąlygas rodyti itin aukštos kokybės vaizdus iš vieno, dviejų ar net trijų šaltinių vienu metu; auditorijoje esančiame kompiuteryje įdiegta Resolume programinė įranga, leidžianti kurti vaizdinę medžiagą. Taip pat naujoji įranga leidžia kokybiškai įgarsinti paskaitas.  

Technologijos: Konferencijų įranga, įgarsinimo sistema, video sistema.

Lokacija: Vilnius, Lietuva

Partneriai: Q-SYS, L-ACOUSTICS, CHRISTIE, Gerriets.

Metai: 2023

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811