Vilkaviškio kultūros centras

Moderni kino sistema – atnaujintos Vilkaviškio kultūros centro salės išskirtinumas

Lietuvos kultūros centruose vyksta ne tik vietinės bendruomenės, bet ir nacionalinių orkestrų, profesionalių teatrų pasirodymai, koncertai, spektakliai bei kiti renginiai.

Vis dėlto ne kiekvienas kultūros centras gali pasigirti ir profesionalia bei modernia kino teatro įranga – Vilkaviškio kultūros centras yra vienas iš jų. Vilkaviškio kultūros centro didžiojoje salėje, kurioje telpa net 466 žiūrovai, StS komanda sumontavo kino teatro sistemą, kuri taip pat yra pritaikyta ir 3D filmų žiūrėjimui.

Kino teatro sistemos įrengimui kultūros centre panaudota:
• skaitmeninis kino projektorius Christie CP2315-RGB. Komplektuojamas su media bloku GDC SR-1000, išorine duomenų saugykla Christie NAS-S3 ir stovu;
• skaitmeninis garso signalų procesorius USL JSD-60;
• rėminis projekcinis 3D ekranas Harkness Screens Spectral 240 Silver 3D Digital perforated screen;
• pasyvi 3D vaizdo sistema XPAND Passive 3D Polarization Modulator Gen2 (MS210C2);
• 200 vnt. akinių suaugusiems ir 80 vnt. akinių vaikams bei vežimėlis jų laikymui;
• Blue-ray laikmenų leistuvas Denon DN-500BD MKII, komplektuojamas su Extron DXP 42 HD 4K PLUS matriciniu komutatoriumi sistemos apjungimui;
• kino įrangos montavimo spinta.

Moderniai daugiafunkcinei salei – universali apšvietimo sistema

1991-aisiais metais pastatytas Vilkaviškio kultūros centras po trijų dešimtmečių didžiojoje salėje iš pagrindų atnaujino ir scenos apšvietimo sistemą.

Soliniai, popkultūros ar kapelų pasirodymai, nacionalinio simfoninio orkestro koncertai, profesionalaus teatro spektakliai – skirtingiems renginiams, daugiafunkciniam šios salės naudojimui įdiegta lanksti ir universali meninio apšvietimo sistema.

Šios vieningos apšvietimo sistemos įrengimui StS specialistai panaudojo įvairius ilgamečio partnerio CHAUVET LIGHTING apšvietimo produktus su skirtingais parametrais – tokiu būdu sukurtos plačios meninio apšvietimo galimybės.

Taškiniam, koncentruotam apšvietimui parinkti teatriniai profiliniai LED prožektoriai Chauvet Professional Ovation E-260WW su skirtinga optika – fiksuotų 50 laipsnių bei reguliuojamų 15-30 ir 25-50 laipsnių prožektoriai. O švelnaus scenos apšvietimo efektui sukurti – sumontuoti teatriniai Fresnel LED prožektoriai Chauvet Professional Ovation F-265WW.

Taip pat Vilkaviškio kultūros centro didžiosios salės apšvietimo sistemoje integruoti universalaus spalvoto apšvietimo LED PAR tipo prožektoriai Chauvet Professional COLORado 3 Solo bei linijiniai LED užliejančios šviesos prožektoriai Chauvet Professional Ovation B-1965FC.

Meninio apšvietimo ribas dinamikos atžvilgiu išplečia sumontuota judančių LED prožektorių komplektacija:
• Chauvet Professional Maverick Force S profile;
• Chauvet Professional Maverick MK2 Wash;
• Chauvet Professional Rogue R3 Wash;
• Chauvet Professional Maverick MK2 Spot;
• Chauvet DJ Intimidator Beam 355 IRC.

Integruota apšvietimo sistema valdoma pagrindiniu šviesų valdymo pultu ChamSys MagicQ MQ70, kuris patogiam naudojimui sukomplektuotas su išoriniu ekranu bei transportavimo dėže. Lauke ar kitose erdvėse vykstantiems renginiams gali būti naudojami nešiojami apšvietimo sistemos valdymo pultai Chamsys MagicQ MQ50 ir Chamsys MagicQ Extra Wing Compact su transportavimo dėžėmis.

Atsižvelgiant į šioje kultūros centro salėje vykstančių veiklų pobūdį, dažnai ten vykstančius meninius renginius, koncertus ir kitus pasirodymus, apšvietimo sistemą buvo papildyta StS partnerio – vokiečių gamintojo SMOKE FACTORY – rūko bei dūmų mašinomis, taip pat Magic FX vėjo generatoriumi. Jų naudojimas gali sustiprinti šviesų dailininko kuriamą apšvietimo dizainą bei suteikti stipresnių emocijų žiūrovams reginio metu.

Taip pat salėje įrengtas praktiškas darbinis apšvietimas, kuris gali būti naudojamas repeticijų ir kitų kasdienių darbų metu. 

Scenos mechanizacija

Apšvietimo įrangos tvirtinimui scenoje panaudotos StS partnerio Sixty82 erdvinės kvadratinės santvaros M39SMB-L1200. Sklandžiam apšvietimo sistemos kabelių surinkimui, kai yra keičiamas sofitų aukštis, įrengti StS partnerio WinWood CAB-10-14 kabelių surinkėjai. Taip pat sumontuoti WinWood trosiniai kėlimo mechanizmai WIN-1000-8D-F ir WIN-500-4D bei priekinės uždangos tako mechanizmas TR6.

Lauko renginiams – praktiška scena

Įvairūs renginiai Vilkaviškio kultūros centre taip pat dažnai organizuojami ir lauke, todėl jiems rengti sumontuota StS partnerio Sixty82 praktiška 8×6 metrų surenkama scena arkiniu stogu.
Scenos sistemos komplektacijoje tai pat panaudoti tokie sprendimai, kaip:
• Sixty82 STAGE82 skydai;
• scenos skydų tarpusavio jungimo detalės Sixty82 STAGE-TO-STAGE CLAMP;
• reguliuojamo aukščio (90-140 cm ribose) kojelės scenos skydams Sixty82 TELECOPIC LEG;
• turėklai Sixty82 STAGE RAILING;
• laiptai Sixty82 STAIRS ADJUSTABLE 5 STEPS su turėklais;
• scenos stogo tentas;
• šoniniai scenos uždengimai.

Sklandžiam ir patogiam įrangos pakabinimui šioje scenoje parinktas elektrinis grandininis keltuvas PROLYFT PAE-250DC-0210 bei grandininių keltuvų valdymo blokas PROLYFT PLE-30-020.

Technologijos: kino teatro, salės apšvietimo, scenos mechanizacijos ir lauko scenos sistemos bei jų valdymo sistemų instaliavimas, montavimas.

Lokacija: Vilkaviškis, Lietuva

Partneriai: CHAUVET LIGHTING, CHAMSYS, WINWOOD, SIXTY82, PROLYTE GROUP, SMOKE FACTORY, Magic FX.

Metai: 2021

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811