Telšių kultūros centras

Telšių kultūros centras saugo gilias tradicijas – pirmieji kultūros namai Telšiuose įkurti apie 1946 metus, po Vydūno sodintais kaštonais. Dabartinio kultūros centro priestatas pastatytas 1974 m., o 2007 metais čia pradėta pastato renovacija. Pagaliau Telšių gyventojai galėjo susirinkti į iškilmingą atidarymą – atnaujintas kultūras centras atvėrė duris!

 

Kultūros centro salėje, talpinančioje 400 žiūrovų, po renovacijos atnaujinta scena ir scenos įranga. Dabar per metus vidutiniškai čia suorganizuojama apie 300 įvairių renginių: koncertų, minėjimų, spektaklių, kino filmo vakarų. Taip pat Telšių kultūros centre veikia 14 meno mėgėjų kolektyvų, kuriuose laisvalaikį leidžia apie 400 vietos gyventojų. Kolektyvai įstaigos koncertų salėje nuolat organizuoja koncertus, repeticijas.

 

Scenos techninis servisas (StS) atnaujintoje Telšių kultūros centro salėje sumontavo naujus scenos kėlimo mechanizmus, apšvietimo įrangą, atnaujino scenos uždangą.

 

Salėje suprojektuota įvairiems apšvietimo scenarijams pritaikyta apšvietimo sistema, kurią sudaro Chauvet Professional ir Robe Lighting prietaisai: užliejančios šviesos wash tipo prožektoriai, taip pat taškiniai bei profiliniai prožektoriai. Universali apšvietimo sistema naudojama ne tik įvairių pasirodymų, vykstančių salėje, metu, bet ir už salės ribų – vasarą dalis prietaisų sukabinami amfiteatre prie ežero.

 

Apšvietimo sistemos valdymui naudojamas ChamSys MQ80 valdymo pultas ir Extra Wing Compact pulto praplėtimas, kuris taip pat gali būti naudojamas kaip atskiras šviesų valdymo pultas mažesniems renginiams.

Scenos meninį apšvietimą papildo Smoke Factory rūko ir dūmų mašinos.

 

Po salės renovacijos tapo patogesnis ir renginių techninis aptarnavimas. StS atnaujino viršutinius kėlimo mechanizmus: įrengė greitaeigius trosinius keltuvus, kilnojančius dekoracijų tvirtinimo vamzdžius ir apšvietimo sofitus.

Salėje sumontuotas ir elektra valdomas priekinės užuolaidos takas, atnaujintos scenos draperijos: priekinė uždanga, arlekinas, paskliaustės, kulisos ir galinė užuolaida.

 

Telšių kultūros centro direktoriaus Lino Ulkštino teigimu, atnaujinta įranga ir naujoji salė leidžia į Žemaitijos sostinę – Telšius atvežti ir suorganizuoti kuo įvairesnių ir aukštesnės kokybės renginių. Telšiuose ypač jaučiamas kultūros pulsas, gyventojai domisi renginiais ir aktyviai įsitraukia į centro veiklą.

 

Nors renovacija užtruko ir sukėlė nemažai nepatogumų, kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas džiaugiasi, kad StS komanda kokybiškai ir sklandžiai atliko salės renovacijos darbus.

Technologijos: Scenos mechanizacija, draperija, apšvietimo sistema.

Lokacija: Telšiai, Lietuva

Partneriai: CHAUVET LIGHTING, ROBE, CHAMSYS, SMOKE FACTORY.

Metai: 2022

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811