Rudaminos meno mokykla

Pirma naujai pastatyta menų mokykla nepriklausomoje Lietuvoje

Rudaminos miestelyje atidaryta nauja, šiuolaikiška meno mokykla. Nors istoriškai meno mokykla čia veikia nuo 2003 metų, šiemet įstaiga persikėlė į naujas patalpas. Nenaudojamas bendrabučio pastatas buvo pilnai rekonstruotas, po trejus metus trukusių statybų čia įsikūrė viena moderniausių meno mokyklų Lietuvoje.

Rudaminos meno mokykloje talentingi vaikai gali mokytis muzikos ir dailės. Rekonstruotame pastate įrengtos koncertų ir šokių salės, garso įrašų studija, patalpos, skirtos dailės ir muzikos užsiėmimams, persirengimo ir repeticijų kambariai. Naujosios patalpos – gerokai erdvesnės, taigi leido išplėsti paslaugų spektrą ir ženkliai pagerino mokymosi sąlygas.

Muzikos skyriuje galima pasirinkti fortepijono, smuiko, gitaros, violončelės, akordeono ir pučiamųjų instrumentų dalykus, taip pat vaikai groja ansambliuose, akordeonistų orkestre, dainuoja chore, vokaliniame ansamblyje. Svarbiausia mokyklos traukos vieta tapo didžioji salė ir scenoje stovintis naujas koncertinis fortepijonas.

 

Didžiausias iššūkis – salės akustika

Naująją mokyklos salę suprojektavo ir įrengė Scenos techninis servisas (StS). Salėje sumontuotos naujos garso, apšvietimo ir video sistemos, viršutinė scenos mechanika, elektra valdomas užuolaidos takas ir scenos draperijos. Čia taip pat pagerinta akustika.

„Didžiausias iššūkis įrengiant šią salę buvo sutvarkyti jos akustiką. Koncertinė salė turi atitikti natūralios akustikos reikalavimus, joje turi gražiai skambėti gyvai atliekama muzika, skirtingi muzikos instrumentai. Tačiau viskas turi veikti nepriekaištingai ir naudojant garso stiprinimo sistemą“ – sako StS Projektavimo skyriaus vadovas Julius Gružinskas. Jis pasakoja, kad projektuojant salės akustiką buvo atliekamos akustinės simuliacijos. Tai leido parinkti optimalų garsą sugeriančių ir garsą atspindinčių akustinių elementų komplektą.

Svarbiausi geros akustikos reikalavimai tokio tipo patalpoms yra reverberacijos (aidėjimo) laiko kontrolė, balansas tarp garso bangas sugeriančių ir atspindinčių paviršių ir galimybė salėje montuojamą įgarsinimo sistemą pritaikyti konkrečių (pagal jų specifiką) renginių įgarsinimui. Atlikus akustinę simuliaciją, salės patalpoje nustatytas aidėjimo laiko vidurkis 2,33 sekundės. Siekiant pagerinti salės akustiką, dėl sudėtingos salės geometrijos ir didelio tūrio reikėjo padengti 25% paviršių, taigi ant salės lubų ir sienų buvo sumontuota 251 JOCAVI akustinė plokštė. Po akustiką gerinančių technologinių priemonių taikymo skaičiuojamas (simuliuotas) vidutinis reverberacijos (RT) laikas – 1,18 sek.

„Rengdami akustikos gerinimo projektą konsultavomės su savo ilgamečiais partneriais portugalais JOCAVI. Ši kompanija jau 30 metų gamina akustines plokštes ir yra tikri srities ekspertai. Buvo panaudotos ne tik šiuolaikinės modeliavimo technologijos, bet ir pasitelkta partnerių patirtis. Tai leido pasiekti puikius rezultatus“ – džiaugėsi Julius Gružinskas.

 

Graži scenografija ir nepriekaištingas garsas

Naujoje koncertų salėje Scenos techninio serviso specialistai sumontavo modernią apšvietimo, garso ir video įrangą.

Apšvietimo sistemą sudaro du apšvietimo sofitai ir priekinis apšvietimo tiltas, jie kilnojami grandininiais keltuvais Verlinde Stagemaker. Gražią koncertų scenografiją leidžia sukurti Chauvet Professional apšvietimo prietaisai: 9 vnt. R1X Spot, 12 vnt. Rogue R2X Wash, 4 vnt. Rogue R2X Wash VW ir 8 vnt. COLORband Pix M ILS prožektorių. Apšvietimo sistema valdoma ChamSys šviesų valdikliu.

Šiai salei įgarsinti naudota pasaulyje gerai žinomo prancūzų gamintojo L-ACOUSTICS įgarsinimo sistema, pritaikyta koncertinei veiklai. Sistemą sudaro A15i Wide ir Focus kolonėlės, KS21i žemų dažnių kolonėlės ir garso stiprintuvai. Taip pat sumontuota 8 vnt. QSC universalių scenos monitorių gyvo garso koncertams.

Parinktas mikrofonų komplektas, atitinkantis muzikos mokyklos poreikius: bevieliai, rankiniai mokrofonai, jų stovai, choro įgarsinimui scenoje skirti mikrofonai.

Video sistemą sudaro vaizdo projektorius ir projekcinis ekranas, sumontuotas scenos gale.

Ekraną patogu išskleisti ir suskleisti vieno mygtuko paspaudimu. Taip pat automatizuotai valdoma ir scenos uždanga. Santvaros, ant kurių tvirtinami apšvietimo prietaisai, kilnojamos keltuvais; keltuvų valdymo blokas gali būti valdomas ir nešiojamu pulteliu. Visa tai palengvina techninį renginių aptarnavimą.

Technologijos: Scenos mechanizacija, draperija, apšvietimo sistema, įgarsinimo sistema, video sistema, salės akustika.

Lokacija: Rudamina, Lietuva

Partneriai: SIXTY82, CHAUVET LIGHTING, CHAMSYS, L-ACOUSTICS, QSC, VERLINDE, JOCAVI.

Metai: 2023

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811