Marijampolės kultūros centras

Marijampolės kultūros centras 

 

Pastato vieta Marijampolės miesto erdvių hierarchijoje unikali. Tai svarbi architektūrinė dominantė ir reikšmingas rajono kultūrinis centras. Objekto veikla universali, pabrėžianti 800 vietų žiūrovinės salės reikšmę miesto renginiams. Tai lyg miesto aikštė po stogu, kurioje vyksta miesto valdymo, kultūros, verslo, švietimo ir pramogų renginių organizavimas gyventojams. Statinio vidaus ir išorės architektūra kinta nuo postmodernizmo į moderno (J. Rėklaitė).

  

StS atliko salės scenos mechanizacijos, draperijos, apšvietimo ir garso sistemų atnaujinimo darbus. Taip pat įrengta kilnojama orkestrinė duobė.

 

2017 m.: scenos mechanizmų atnaujinimas

 

Atlikti inžineriniai darbai scenos tūryje: demontuoti seni kėlimo mechanizmai bei suprojektuotos ir sumontuotos kvadratinės aliuminio santvaros, pritaikytos tiek apšvietimo įrangos, tiek dekoracijų tvirtinimui. Sumontuota scenoje:

  • penki apšvietimo sofitai su kabelių surinkėjais. Kiekviena jų yra 14 metrų ilgio bei kilnojamas grandininių keltuvų pagalba.
  • Septynios dekoracijų – užuolaidų tvirtinimo santvaros, 15 metrų ilgio, kabančios ant keltuvų.

Renovacijos metu buvo naujai įrengtas priekinis apšvietimo tiltas su kabelių surinkėju, kuris yra virš žiūrovų bei kilnojamas grandininių keltuvų pagalba.

Santvaros nudažytos juoda spalva.

 

Scenos kėlimo mechanizmai – keltuvai. 

Šiuo atveju buvo integruoti 26 olandų gamintojo PROLYTE, PROLYFT serijos grandininiai keltuvai:

  • D8+ saugos klasės – tai leidžia laikyti pakeltą svorį virš žmonių;
  • leistina apkrova – 500 kg;
  • papildomai sukomplektuoti su ribinės eigos davikliais;
  • stacionariai sumontuoti palubėje ir išleidinėja grandinę į apačią;
  • įrengtas valdymo blokas su valdymo pultu, kuris yra su nešiojamu lietimui jautriu ekranu bei valdo visus keltuvus bendrai arba individualiai.

 

Draperija. Rekonstrukcijos metu pilnai pakeista scenos draperija (kulisai, paskliaustės, galinė uždanga).

Iki tol salėje buvo įrengtos tik šešios kulisės (po tris į kiekvieną pusę), kurios tinkamai neatliko savo funkcijos: pasirodymu metu žiūrovai galėdavo matyti besiruošiančius atlikėjus, techninį personalą bei visus užkulisių techninius įrenginius.

Kulisių kiekis buvo padidintas dvigubai (po šešias į kiekvieną pusę) bei jos išdėstytos vienos statmenai šoninėms sienoms, kitos tam tikru kampu. Dvigubai padidintas ir paskliausčių, dengiančių sofitus bei dekoracines štangas viršuje, skaičius.

Taip suformuota galinė. Taip pat – suformuota iš scenos užuolaidų pilnai uždara erdvė pasirodymams: tiek viršuje, tiek šonuose, tiek gale techninės zonos tapo nebematomos, o aktoriai ar techninis personalas daryti parengiamus veiksmus.

Taip pat pakeista priekinė scenos uždanga, ji tapo automatizuota.

 

Sertifikatai. Visiems kėlimo mechanizmai, atsiradusiems scenoje po rekonstrukcijos, yra atlikta patikra ir jų naudojimui išduota bendra vartojimo instrukcija, kuri nurodo kokia maksimali apkrova leistina apšvietimo sofitams arba dekoracijų santvaroms bei kaip dažnai reikia atlikti mechanizmų saugumo patikrą.

Taip pat pagaminta speciali, grafiškai nurodanti kaip naudotis technologijomis lenta, kuri kabo scenos tūryje, techninėje, žiūrovams nematomoje zonoje. Čia techniniam personalui grafiškai nurodoma kiek galima ir į kokį tašką kabinti apkrovos.

 

2018 m.: apšvietimo sistemos atnaujinimas. 

StS atlikto kabelių pravedimo darbus bei sumontavo naują elektros įvadinę spintą. Į scenoje esančius sofitus ir priekinį apšveitimo tiltą buvo atvesti elektros ir valdymo kabeliai, sumontuotos įrangos pajungimo dėžutės bei darbinis apšvietimas.

Apšvietimo sistema yra tinkama tiek teatrui, tiek koncertams, pagal poreikį galima keisti visų prožektorių pozicijas. Visi apšvietimo prietaisai yra su LED technologija, kas suteikia galimybę ne tik efektingai apšviesti sceną ir kurti meninius apšvietimo sprendimus, bet ir taupo elektros energiją.

Apšvietimo sistemą sudaro programuojami profiliniai ir užliejančios šviesos prožektoriai Robe, taip pat programuojami efektiniai prožektoriai Chauvet Lighting.

Prietaisams valdyti sumontuotas naujų valdymo pultų komplektas.

Apšvietimo sistemos efektams įgyvendinti – sumontuota rūko mašina su ventiliatoriais.

Apšvietimo sistema pritaikyta ir transportavimui bei naudojimui kitose erdvėse bei lauko renginiams. Tam skirtas saugojimo-transportavimo dėžių komplektas prožektoriams ir valdymo pultams.

 

2020 m.: įgarsinimo sistemos atnaujinimas. 

Salėje įrengta aukščiausius standartus atitinkanti L-Acoustics garso sistema, puikiai tinkanti koncertinei veiklai. Sistemą sudaro L-Acoustics Kara II, SB18 ir SYVA garso kolonėlės bei L-Acoustics serijos stiprintuvai-signalų procesoriai. Taip pat – scenos mikrofonų komplektas ir garso valdymo pultas.

 

Kilnojama orkestrinė duobė

Sceną galima nesunkiai transformuoti vos vieno mygtuko paspaudimu. Čia įrengta kilnojama orkestrinė duobė. Dėl šio sprendimo galima maksimaliai greitai ir kokybiškai pritaikyti salę pagal renginio žanrą: pakėlus platformą padidinamas scenos plotas, o ją nuleidus – praplečiamas orkestrui skirtos erdvės plotas.

Platformą kilnoja SERAPID keltuvai. Šios platformos plotas 28 kv. m., kėlimo aukštis 3,2 metro, o kėlimo greitis 80 mm/s.

 

Įrašų studija

Marijampolės kultūros centre įrengta įrašų studija. Čia galima kokybiškai įrašyti tiek instrumentus, tiek vokalą; kurti aranžuotes, atlikti muzikos suvedimą ir garso postprodukciją.

 

Marijampolės kultūros centras po renovacijos tapo modernia įstaiga, ypatingą dėmesį skiriančia kultūrinių tradicijų puoselėjimui. Čia vyksta tiek svarbūs Marijampolės savivaldybės renginiai, tiek meno mėgėjų ir profesionalų pasirodymai.

Technologijos: Scenos mechanizacija, draperija, apšvietimo sistema, įgarsinimo sistema.

Lokacija: Marijampolė, Lietuva

Partneriai: PROLYTE GROUP, SHOWTEX, WINWOOD, ROBE LIGHTING, CHAUVET LIGHTING, CHAMSYS, L-ACOUSTICS, SERAPID.

Metai: 2017, 2018, 2020.

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811