LMTA Klaipėdos fakultetas

 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete vykdomos aktualios muzikos ir scenos menų studijų programos. Šiais mokslo metais studentai ir dėstytojai džiaugiasi nauja mokomąja teatro sale.

Praktiniams užsiėmimams reikėjo universalios, black box tipo salės, kurioje galėtų vykti mokomojo teatro repeticijos ir pasirodymai. Tokią salę akademijoje įrengė Scenos techninis servisas (StS).

Scenos ir salės zonose sumontuoti 2 kilnojami įrangos tvirtinimo karkasai, sudaryti iš Sixty82 aliuminio santvarų. Vieną karkasą kilnoja 4 grandininiai keltuvai Verlinde Stagemaker. Taip pat aplink salės perimetrą sumontuotas metalinių vamzdžių komplektas, skirtas įrangos ir dekoracijų tvirtinimui. Keltuvai dėl patogaus techninio aptarnavimo gali būti valdomi nuotoliniu pulteliu.

Kadangi salėje mokosi ir dirba studentai, StS projektuotojai kartu su konstrukcijomis pateikė ir inžinerinių skaičiavimų ataskaitą su aiškinamuoju raštu, parodančią didžiausias galimas paskirstytas apkrovas. Šių skaičiavimų ataskaita parengta ir pateikta LMTA, siekiant užtikrinti saugų sumontuotų įrangos tvirtinimo karkasų naudojimą mokomaisiais tikslais, taip pat saugiam renginių vykdymui.

Salės apšvietimo sistemą sudaro universalios paskirties Chauvet Professional R1 Beam Wash hibridinio tipo prožektoriai: šie prietaisai gali veikti kaip efektiniai užliejančios šviesos arba siauro spindulio (šviečia  3.4° to 67.7° diapazone) prožektoriai.

Apšvietimo sistemos valdymui naudojamas ChamSys MQ70 valdymo pultas.

Taip pat salėje įrengta daug grindinių ir sieninių dėžučių patogiam įrangos pasijungimui. Priklausomai nuo renginio scenarijaus bei sumanymų, galima įvairiai sujungti apšvietimo prietaisus, įgarsinimo bei video sistemas.

Teatro salėje integruota prancūzų gamintojo L-Acoustics garso sistema: dvi X12 modelio kolonėlėssumontuotos scenos kraštuose ir dar 2 papildomos salės galo arba tribūnos paskutinių eilių įgarsinimui (sumontuotos ant konstrukcijos salėje).

Valdymui įdiegtas profesionalus skaitmeninis Allen & Heath SQ5 pultas su skaitmenine jungčių dėžute. 

Atnaujintoje LMTA teatro salėje dabar sudarytos puikios sąlygos mokytis tiek režisūros ar vaidybos, tiek scenografijos ar techninio renginių aptarnavimo specialybių studentams.

Technologijos: kėlimo mechanizmai, apšvietimo sistema, įgarsinimo sistema.

Lokacija: Klaipėda, Lietuva

Partneriai: SIXTY82, VERLINDE STAGEMAKER, CHAUVET PROFESSIONAL, CHAMSYS, L-ACOUSTICS

Metai: 2023

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811