Lazdijų kultūros centras

Atsinaujinęs Lazdijų kultūros centras džiugina universaliomis sistemomis

2003-aisiais metais įkurtas Lazdijų kultūros centras tapo miesto gyventojų ir jo svečių laisvalaikio bei kultūros traukos vieta. Tarptautinės šventės, spektakliai, koncertai, stovyklos, suaugusiųjų užsiėmimai, filmų peržiūros – ir dar daugiau įvairiausių veiklų kasmet verda šiame kultūros centre. 2017-aisiais metais atsinaujinęs Lazdijų kultūros centras džiugina Scenos Techninio Serviso (StS) komandos suprojektuotomis ir įdiegtomis profesionaliomis apšvietimo, garso ir vaizdo atvaizdavimo sistemomis bei tikslinga scenos mechanizacija.

Įgarsinimo sistema

„Kaip ir įprasta StS komandos darbo procese, garso sistema suprojektuota atsižvelgiant į salės akustines savybes, atliekant akustinius matavimus bei išsamius derinimo darbus, todėl ir šio Lazdijų kultūros centro salės rekonstrukcijos projekto rezultatas – kokybiškas renginių įgarsinimas bei funkcionalus ir patogus sistemos valdymas“, – mintimis apie projekto įgyvendinimą dalijasi StS projektavimo skyriaus vadovas Julius Gružinskas.

Lazdijų kultūros centro salėje suprojektuota ir įdiegta pasaulyje plačiai žinomo ir profesionalų pripažinto, StS partnerio –  L-ACOUSTICS gamintojo produkcija. L-ACOUSTICS WIFO sistema turi dviejų tipų kolonėles: siauresnio kampo – ARCS FOCUS ir platesnio kampo – ARCS WIDE.

Scenos priekyje kiekvienoje pusėje sumontuotos po dvi ARCS WIDE kolonėles, kurios platesniu kampu skleidžia garsą arčiau esantiems žiūrovams bei dvi ARCS FOCUS kolonėles, kurios skirtos toliau sėdintiems žiūrovams, todėl garsą transliuoja siauresniu kampu. Taip pat priekyje sėdintiems žiūrovams papildomai įgyvendintas garso sistemos išplėtimas – sumontuotos L-ACOUSTICS X8 kolonėlės. Bendrai vieningoje garso sistemoje įdiegti stiprintuvai-valdikliai su signalų procesoriumi L-ACOUSTICS LA8.

Lazdijų kultūros centro salės išskirtinumas – žiūrovų erdvėje, salės gale, kabantis balkonas.
Atsižvelgiant į balkono reljefą bei kitus aktualius išmatavimus ir siekiant užtikrinti kokybišką garso sklaidą tiek balkone, tiek ir po juo sėdintiems žiūrovams, buvo sumontuoti L-ACOUSTICS garso sistemos išplėtimo elementai: po balkonu papildomai panaudota L-ACOUSTICS 5XT garso sistema.

Visi šie StS komandos suprojektuoti ir įdiegti garso sistemos sprendimai pilnai padengia salės erdvę, išlaiko natūralią garso kryptį ir leidžia žiūrovams mėgautis kokybišku garsu skirtingų renginių – taigi, ir skirtingų įgarsinimų metu.

Apšvietimo sistema

Meninio scenos apšvietimo sistemos įrengimui StS specialistai panaudojo ilgamečio amerikiečių partnerio CHAUVET produktus. Ši vieninga apšvietimo sistema suprojektuota ir įdiegta įvertinus įvairiapusę kultūros centro veiklą – parinkta įranga yra daugiafunkcinė ir daugeliu atveju gali būti taikoma universaliai. Montavimo procese įranga sukabinta į parinktas konkrečias pozicijas – atsižvelgta į tai, kokia veikla artimiausiu metu turėjo vykti kultūros centro salėje, tačiau bendrai apšvietimo sistema suprojektuota taip, kad esant poreikiui, jos elementai galėtų būti perkeliami į kitą vietą. Be to, ši apšvietimo sistema gali būti panaudota ir kitose miesto erdvėse, išvažiuojamuosiuose renginiuose.

Salės rekonstrukcijos proceso metu StS specialistai įvertino galimybes ir konsultavo dėl scenos ir salės zonose būtinų padidintos apkrovos pakabinimo taškų įrengimo, o vėliau ant jų sumontavo apšvietimo įrangai skirtus keltuvus.

Iš viso scenoje sumontuoti trys sofitai, jie įrengti su stacionariai įdiegta valdymo ir maitinimo laidų grandine, taip pat scenoje sumontuotas priekinis apšvietimo tiltas. Sklandų kabelių surinkimą, keičiant sofitų aukštį, užtikrina kabelių surinkėjai WINWOOD CAB-7 ir WINWOOD CAB-10-10.

Spektakliams, koncertams, paskaitoms – skirtingiems renginiams reikalingas vis kitoks scenos apšvietimas. Lazdijų kultūros centro salei suprojektuotą apšvietimo sistemą pagrinde sudaro programuojami šviesos diodų prožektoriai, kurie gali tiek siauriai, tiek ir plačiai apšviesti sceną ir taip sukurti atskiras spalvotas erdves, sustiprinti spektaklio ar kito renginio emocinę žinutę. Apšvietimo sistemoje panaudoti efektiniai taškiniai bei užliejimo prožektoriai Chauvet Maverick MK2 SPOT, Chauvet Maverick MK2 WASH bei spalva užliejantys prožektoriai Chauvet COLORado 2 Quad Zoom.

Taip pat StS komanda šioje apšvietimo sistemoje suprojektavo ir sumontavo teatrinius Chauvet Ovation F-165 WW prožektorius su spindulio apkarpymo funkcija – naudojant juos galima suformuoti norimos formos spindulius.

Bendram naudojimui kasdienai arba pasiruošimo bei kitiems scenos darbams galima naudoti darbinę scenos šviesą – sumontuoti specialiai tam skirti šviesos diodų šaltiniai Prow-FI-30W/CW-PIR.

Apšvietimo sistemos valdymui įdiegta StS partnerio CHAMSYS gamintojo produkcija: MQ80 tipo pultas su transportavimo-saugojimo dėže. Papildomai panaudotas jutiklinis ekranas Iiyama Prolite T1931SR-B1.

Atsižvelgiant į kultūros centro salės veiklų pobūdį, dažnai ten vykstančius meninius renginius, koncertus apšvietimo sistemą buvo papildyta StS partnerio – vokiečių gamintojo SMOKE FACTORY rūko mašina. Jos naudojimas leidžia sustiprinti šviesų menininko kuriamą šviesų dizainą bei išplėsti matomą šviesų spektrą.

Vaizdo atvaizdavimo (video) sistema

StS komandos suprojektavo ir įdiegė vaizdo atvaizdavimo sistemą, kuri susideda ir tokių pagrindinių elementų, kaip: 5,5 metrų pločio motorizuotas suvyniojamas projekcinis ekranas ScreenLine Lodo, priekinės projekcijos su elektrine pavara bei nuotoliniu valdymu, 9000 liumenų vaizdo projektoriaus Christie DW951-Q . Taip pat buvo nutiesti kabeliai, įdiegti signalo keitikliai Aten VE812, į sistemą įdiegtas kompiuteris su specializuota kompiuterine įranga, kurią naudojant galima ne tik leisti vaizdo medžiagą, tačiau ir ją kurti bei montuoti.

Scenos mechanizacija

Atsižvelgiant į Lazdijų kultūros centro salės poreikius, salės ir scenos išplanavimą bei saugumo reikalavimus, StS suprojektavo scenos mechanizaciją.

Neretai kultūros centrų salės, įskaitant ir šią Lazdijų miesto, turi specifinį scenos aukštį. Dažniausiai scenoje nėra dvigubo pakėlimo aukščio, kaip įprasta teatruose ar kitose salėse, todėl nėra kur pakelti scenos dekoracijų ir jų pakėlimas yra tik funkcinis: galimas tik pakėlimas į darbinę padėtį ir nuleidimas techniniam aptarnavimui.

Šis scenos aspektas buvo vienas iš pagrindinių pasirinktų projektavimo sprendimų faktorių – tokiu atveju kėlimo sistema turi atitikti D8+ saugumo reikalavimus, kad po ja galėtų vaikščioti žmonės, tačiau nėra būtina, kad tokie keltuvai veiktu ypatingos tylos rėžimu ar būtų itin greiti. Dėl šių aspektų buvo pasirinkti elektriniai grandininiai keltuvai PROLYFT PAE-250LV-0210 – ant jų sukabinti pagrindiniai visi scenos elementai: apšvietimo, užuolaidų, dekoracijų. Šiems naujiems keltuvams paruoštos naudojimosi instrukcijos bei techniniai pasai.

Projekto įgyvendinimo pabaigoje, įprasta tvarka, pravesti mokymai Lazdijų kultūros centro darbuotojams, kaip naudotis visomis įdiegtomis sistemomis.

 

 

Technologijos: scenos mechanizacija, apšvietimo, garso ir video sistemos ir visų šių sričių valdymo sistemų projektavimas bei instaliavimas. 

Lokacija: Lazdijai, Lietuva

Partneriai: L-ACOUSTICS, PROLYTE GROUP, WINWOOD, CHAUVET LIGHTING, CHAMSYS, SMOKE FACTORY.

Metai: 2017

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811