Kybartų kultūros centras

Kybartų kultūros centras

Kybartų kultūros centras – svarbi ne tik Kybartų miestelio, bet ir Vilkaviškio rajono kultūrinė ašis. Kultūros centre susibūrė net keliolika meno kolektyvų, nuolat vyksta renginiai, puoselėjantys krašto kultūros tradicijas.

2022 m. pavasarį čia užbaigtas svarbus kultūros centro infrastruktūros gerinimo etapas: atliktas patalpų atnaujinimas ir įrengta nauja, itin funkcionali renginių salė. Ši salė pritaikyta ne tik meniniams pasirodymams – spektakliams, koncertams, bet ir oficialiems bendruomenės renginiams, konferencijoms.

Renovuotoje Kybartų kultūros centro didžiojoje salėje sumontuota moderni scenos mechanika, vaizdo, garso ir apšvietimo įranga. Naująją salės įrangą darbo projekto rengimo etape suprojektavo, o vėliau ir įdiegė Scenos Techninio Serviso (StS) profesionalų komanda.

 

Apšvietimo sistema

Salės apšvietimo sistemai, formuojančiai koncertinių renginių meninį vaizdą, buvo keliami aukščiausi reikalavimai.

Įvairiems apšvietimo scenarijams pritaikyta sistema sukurta pasitelkiant CHAUVET Professional ir Robe Lighting gamintojų techniką. Programuojami efektiniai ir užliejančios šviesos prožektoriai parinkti racionaliai paskirstant jų funkcijas.

Apšvietimo sistemą sudaro galingi Chauvet Rogue „Wash” tipo prožektoriai (Rogue R2 Wash, Rogue R2X Wash), taip pat teatriniai taškiniai bei profiliniai prožektoriai (Robe T1 Profile, Chauvet Rogue R2 Spot), leidžiantys kurti skirtingus scenos vaizdo dinamikos sprendimus. Plataus kampo užliejančios šviesos prožektoriai Chauvet Ovation B-1965FC suteikia ypatingas scenografijos spalvinimo galimybes.

Apšvietimo sistemos valdymui naudojamas CHAMSYS MQ70 valdymo pultas.

Scenos meniniam apšvietimui papildyti pasitelktos ir tokios vizualinės priemonės kaip dūmų, rūko efektai, kuriems išgauti skirtos profesionalios dūmų ir rūko mašinos.

 

Įgarsinimo sistema

Didžiojoje salėje įrengta aukščiausius standartus atitinkanti prancūzų gamintojo L-Acoustics garso sistema: dviejų tipų ARCS WIDE ir ARCS FOCUS kolonėlės, taip pat po balkonu ir virš balkono sumontuoti garso sistemos išplėtimo elementai (papildomai panaudota 5XT garso sistema). Šių elementų pagalba garsas tolygiai pasiekia visas salėje esančias žiūrovų vietas.

Salėje taip pat įdiegti L-Acoustics serijos stiprintuvai-signalų procesoriai, scenos monitoriai, mikrofonų komplektas.

Įgarsinimo sistema puikiai pritaikyta įvairaus žanro pasirodymams ir gyvo garso koncertams.

 

Video sistema

Atsižvelgiant į tai, kad kultūros centre vyksta oficialūs renginiai bei organizuojamos konferencijos, salėje sumontuota ir profesionali konferencijų įranga: suintegruoti nešiojamas ir projekcinis ekranai ir 8400 liumenų projektorius. Ši įranga puikiai atitinka kultūros centro poreikius ir leidžia pritaikyti salę bendruomenės renginiams.

 

Scenos mechanizacija

Reikšminga salės atnaujinimo dalis – scenos mechanizacija. Salėje naudoti senieji kėlimo mechanizmai StS inžinierių buvo suremonuoti ir patikrintas jų saugumas eksploatacijai, sumontuoti nauji modernūs viršutiniai kėlimo mechanizmai priekiniam apšvietimo tiltui ir scenos sofitams. Taip pat didžiojoje salėje sumontuotas ir elektra valdomas priekinės užuolaidos takas.

 

StS specialistai pažymi, kad kultūros centrų įrangai keliami ne tik funkciniai reikalavimai, bet itin didelis dėmesys skiriamas prietaisų kokybės ir patikimumo kriterijams. Atsižvelgiant į tai, apšvietimo, garso ir vaizdo sistemos įrengimui naudoti tik patikimų StS partnerių aukščiausios kokybės gaminiai. Scenos keltuvams parengtos naudojimosi instrukcijos bei techniniai pasai.

Kybartų kultūros centro renginių inžinerinės įrangos bazės atnaujinimas iš esmės pagerino didžiosios salės scenos funkcionalumą bei išplėtė renginių organizavimo galimybes. Taip pat, kaip vienas svarbiausių tvarių ir ilgalaikių pasirinkimų, atnaujinta apšvietimo įranga su LED šviestuvais leido ženkliai sumažinanti elektros energijos sąnaudas.

Technologijos: salės apšvietimo, įgarsinimo, scenos mechanizacijos, konferencijų įranga.

Lokacija: Kybartai, Lietuva

Partneriai: CHAUVET LIGHTING, CHAMSYS, Robe Lighting, L-Acoustics.

Metai: 2021

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811