Koncertinė salė „Black Sea Arena“

Naujoji vasaros koncertų salė Ureki kurorte, Juodosios jūros pakrantėje Gruzijoje – bendras integracinius šou verslo projektus įgyvendinančios įmonės „Scenos techninis servisas” (STS) ir „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC) projektas. Tai – neabejotinai grandioziškiausias ir brangiausias kada nors lietuvių įrengtas šou statinys.

BLACK SEA ARENA yra didžiausia atvira koncertinė salė Kaukazo regione. Vokiečių architektų projektuota arena yra pasaulinio lygio unikalus architektūrinis statinys, šiame regione turintis ambicijų tapti galingu traukos centru ir patiesti pamatus infrastruktūros bei turizmo plėtrai. 10 tūkst. žiūrovų talpinančios arenos funkcija – Gruzijos piliečiams ir jos svečiams rengti pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus, festivalius, televizinius projektus ir šou. Atviras koncertų salės stogas – suteikia kiekvienam renginiui papildomą neįtikėtiną vietos gamtos reginį (iš arenos matomi Kaukazo kalnai), bet esant kaitriai saulei, vėjui ar lietui – vos per kelias minutes arena gali užsidengti su stogu.

Scenos techninis servisas” – atliko įgarsinimo ir apšvietimo, scenos mechanizacijos, draperijos ir dangos, spec. efektų ir visų šių sričių valdymo sistemų projektavimą, instaliavimą, arenos personalo apmokymus.  

„Televizijos ir ryšio sistemos“ – pagamino ir integravo televizinę sistemą, kurią sudaro 24 kamerų aukštosios raiškos transliacijoms skirta kilnojama televizinė stotis, IPTV tinklas, tarnybinio ryšio sistema, robotinės kameros.  Įmonė taip pat atliko personalo apmokymus ir techninį palaikymą pirmųjų transliacijų metu.

Video sistemos partneris – “Prezentacijų spektras”.

Koncertinės salės komplektacija suformuota taip, kad galėtų aprūpinti pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus, nesinuomojant daug papildomos technikos. Visas įgarsinimo, apšvietimo, video ir TV sistemų valdymas – centralizuotas. Išmanieji keltuvai, įgalina pakelti sudėtingiausias ir sunkiausias konstrukcijas bei leidžia šou režisierius virš žmonių judinti dekoracijas su atlikėjais. Garso,  vaizdo ir TV sistemos yra itin modernios ir universalios – su jomis galima įgyvendinti bet kokią techninę užduotį.

Esminis šio projekto iššūkis ir ypatumas – klimatinės sąlygos. BLACK SEA ARENA yra subtropinėje klimato zonoje, kur oras permainingas, daug drėgmės, kritulių ir druskingumo. Tam, kad užtikrinti visų sistemų sklandų veikimą ir įrangos ilgaamžiškumą reikėjo itin preciziškai apgalvoti jos sandarų sandėliavimą ir eksploatavimą. Visoms įrangos valdymo sistemoms buvo specialiai įrengta patalpa, su ypatingai didelės galios autonomine mikroklimato sistema, užtikrinančia temperatūrinį ir drėgmės rėžimų stabilumą.

 

APŠVIETIMO SISTEMA

Atsižvelgdami į suformuotus koncertinės arenos valdytojų poreikius, numatomą ten vykdyti teatrinio ir koncertinio tipo turinį ir klimatines sąlygas – STS specialistai suprojektavo ir įrengė mobilią, itin universalią, modernią ir didelės apimties apšvietimo sistemą.

Apšvietimo sistemą sudaro įvairaus tipo ir paskirties prožektoriai:

  • Klasikiniai teatriniai prožektoriai (plano convex, fresnel, convex) su kaitrinėmis lempomis (70 vnt.).
  • Sekimo prožektoriai su išlydžio lempomis (kitaip patrankos ar folowspot), kurie yra itin didelio galingumo, keičiantys spindulio spalvas, su reguliuojamu spindulio diametru (8 vnt.).
  • Multifunkciniai programuojami scenos apšvietimo prietaisai su išlydžio lempomis (138 vnt.). Tarp jų BMFL, MMX bei Pointe prožektoriai, naudojami scenos apšvietimui.
  • Multifunkciniai programuojami scenos apšvietimo prietaisai su LED šviesos šaltiniu (224 vnt).
  • Prie LED prožektorių sukomplektuoti didelės galios kalibruotos baltos šviesos prožektoriai (96 vnt.).
  • Efektinė šviesa, papildanti bazinius apšvietimo prietaisus: blykstės, vėjo turbinos su LED pašvietimu, apakinantys prožektoriai (blinder) (42 vnt.).
  • Visa sistema yra valdoma modernių, aukščiausio lygio, naujausios programinės įrangos apšvietimo valdymo pultų (4 vnt.): du pagrindiniai ir du mažesnieji. Juose integruota 16 vnt. jutimui jautrių ekranų. Valdymo sistema suprojektuota taip, kad turi automatinio rezervavimo funkciją (backup), tad užstrigus didesniam ar mažesniam pultui, jo funkcijas automatiškai perima atsarginis pultas.

Apšvietimo valdymo sistema yra pilnai integruota su video sistema, todėl abi sistemas galima valdyti sinchroniškai.

 

ĮGARSINIMO SISTEMA

Koncertinėje salėje integruota itin moderni, universali ir turinti plačias realizavimo galimybes prancūzų gamintojo „L-Acoustics” įgarsinimo sistema: garso kolonėlės, monitoriai, stiprintuvai, scenos įgarsinimo įrangos komplektas (mikrofonai, stovai ir t.t.) bei valdymo pultai.

Salės architektūra itin pretenzinga garsui – atsidarantys ir užsidarantys stogas bei sienas dengiančios 168 lamelės, salės klausytojų zona yra itin didelė: 80 m. į gylį ir 120 m. pločio. Visa tai atitinkamai įtakoja garsą ir įrangos iškabinimui reikia itin didelio tikslumo. Siekiant, jog tokio dydžio salėse garsas sklistų švariausiai, galingiausiai ir pasiektų visus renginio dalyvius vienodai – aparatūra turi būti iškabinti milimetrų tikslumu ir būti atitinkamai nukreipta laipsnių dešimtųjų dalių tikslumu į tikslines arenos puses.

Pasirinkta LEFT – CENTER – RIGHT įgarsinimo sistemos konfigūracija:

  • Centriniam masyvui sukomplektuota 6 vnt. plačiajuosčių K2 kolonėlių.
  • Kairėje ir dešinėje pusėse yra po 4 vnt. KI-SB, po 13 vnt. K2 kolonėlių.
  • Taip pat paruošta po 2 vnt. ARCS II plačiajuosčių kolonėlių, kurios skirtos įgarsinti auditorijos šonus (žiūrovams kairėje ir dešinėje).
  • Žemus dažnius atkuria 24 vnt. SB28 kolonėlių, iš kuriu 16 vnt. yra kabinamos, o likę – pastatomos.
  • 8 vnt. ARCS WIDE plačiajuostės kolonėlės, skirtos įgarsinti žiūrovams prie pat scenos.
  • Kolonėlių skleidžiamam garsui stiprinti naudojami 32 vnt. LA8 modelio garso stiprintuvai. Iš jų – 6 vnt. yra mobilūs, kad būtų galima naudoti ant scenos, priklausomai nuo jos konfigūracijos. Likusieji stacionarūs – stovi specialioje, pastovią temperatūrą ir drėgnumą palaikančioje patalpoje.
  • Pagrindinis (front of house) garso pultas AVID Venue Profile.
  • Scenos komplektas: monitorinis pultas AVID Venue Profile, 40 bevieliai ir 387 laidiniai mikrofonai, bevielė monotorinė sistema. Taip pat 6 SB18 žemo dažnio ir 12 vnt. KARA linijinio masyvo plačiajuosčių elementų (kolonėlių). Naudojimui parengti dviejų rūšių grindininiai monitoriai: 16 vnt. 115XT HiQ pasyvių monitorių ir 8 vnt. 112P aktyvių monitorių.

„L-Acoustics” garso valdymo sistema yra ypatingai patogi, lanksti panaudojant naujausias įgarsinimo technologijas ir aparatūrą. Visi prietaisai (garso stiprinimo sistema, bevielių mikrofonų imtuvai, bevielio monitoringo siųstuvai, garso pultai (mikšeriai), procesoriai) gali būti valdomi nuotoliniu būdu, naudojant bevielį kompiuterinį tinklą.

STS specialistai ne tik integravo įgarsinimo sistemą, bet ir apmokė arenos darbuotojus: kaip tikslingai ją sumontuoti, ruošiantis renginiams ir kuo maksimaliau išnaudoti jos galimybes. (žiūrėkite žemiau DEMO koncertas).

 

MONTAŽAS IR SCENOS MECHANIZACIJA

Iki 2015 m. vasaros suvežus įspūdingą kiekį įrangos – visą koncertinei salei reikiamą įrangą į Juodosios jūros pakrantę atgabeno 24 vilkikai – buvo pradėtas montažas. Pagal STS inžinierių parengtą projektą pradėta įrenginėti: įrangos pakabinimo ir aptarnavimo taškai, kabelių kanalai. Kanalais paklota 52 900 metrų kabelių, sumontuota elektros, įvairių signalų grandinių pasijungimo dėžutes (105 vnt.).

Atsižvelgiant, jog arenos lokacija yra subtropinėje klimatinėje zonoje, didžiuliu iššūkiu tapo šių pasijungimo dėžių projektavimas, jos turėjo būti atsparios permainingam, drėgnam klimatui, užtikrinti sandarumą ir tuo mačiu būti prieinamos greitam ir patogiam sistemų pajungimui. Įrangos valdymo spintos buvo įrengtos specialioje patalpoje, su ypatingai didelės galios autonomine mikroklimato sistema, kuri užtikrina temperatūrinį ir drėgmės rėžimų stabilumą.

Arenoje, scenos zonoje sumontuota 12 didelių kabelių surinkėjų, kiekvienas po 500 kg., per kuriuos patenka visi maitinimo ir signalų laidai ant pagrindinės įrangos pakabinimo sistemos (angl. maingrid, sistemos santvarų struktūra-konstrukcija), sudarytos iš 180 m. ypač didelio tonažo santvarų. Ant jos pakabinta ant 36 stacionariai įrengtų keltuvų su bendrąja kėlimo galia, siekiančia 72 tonas. Maingrid sistemos, ant kurios yra visi pasijungimo, pakabinimo taškai, valdymo grandinės, esmė: nedaryti įrangos pajungimo aukštyje, o apačioje, kas yra daug patogiau.

Pagal scenografijos poreikius, scenos įrengimui galima panaudoti H30V, H40V, S36V ir S52SV santvaras, kurias pakelti gali apie 100 ProLyft Aetos keltuvų su 1 000 arba 2 000 kg keliamaja galia. Ši santvarų pakėlimo sistema sudaryta iš 8 vnt. po 12-a keltuvų valdančių Aetos Pro valdiklių ir ProLyft Aetos Piccolo valdomo pulto su jutiminiu ekranu. Keltuvų valdymo sistema suprojektuota taip, kad galima galima būtų ją valdyti vienu metu, t.y. pakelti ir nuleisti visus keltuvus vienu metu arba, pagal poreikį, tik atskiras dalis.

Koncertinėje arenoje yra sukomplektuota ir minios kontrolės sistema, sudaryta iš atskirų santvarų gamintojo Prolyte segmentų-barjerų. Ji universali ir galima sumontuoti minios kontrolės barjerų atitvarą pagal renginio tipą ar scenografijos poreikį.

 

SCENOS GRINDYS IR PAKYLOS

Scenai (grindims, pakyloms ir kitiems jos elementams) formuoti naudojami (1×2 m.) Prolyte StageDex grindų moduliai, turintys montuojamas Easy Frame C rėmus, galinčias formuoti scenos lygius ir aukščius (nuo 1,4 iki 2,10 m. aukščio). Viso tokių skydų yra 452 vnt., kuriais galima padengti  932 kv. m plotą. Scenos grindis galima sulaiptuoti, padaryti paaukštinimus, terasas, saleles, išėjimus į žiūrovus ir pan.

Taip pat yra 6 m. diametro mobili apvali scena.

 

SCENOS DRAPERIJA

Tokio mąsto scenai (36 x 24 m) buvo suprojektuota ir sumontuota scenos draperija. Ji atitinka visus saugumo reikalavimus bei gerina scenos akustiką. Suprojektuota taip, kad būtų lengvai pritaikoma įvairioms salės transformacijoms: nuo klasikinio teatrinio tipo renginių iki įmantrių pasaulinio lygmens grupių scenos dizaino užmanymų.

Taip pat suprojektuota ir įdiegta priekinė uždanga, kurios įrengimui pasitelkta įmonės Showtex” automatika su kintamu atidarymo greičiu. Tokio dydžio (20 m aukščio, 40 m pločio) priekinės uždangos suprojektavimas ir sumontavimas, patalpoje be mikro klimato, tapo dideliu iššūkiu STS inžinieriams.

Arenoje integruota kabuki sistema, kurios pagalba galima uždengti objektus visame naudingame scenos plotyje (30 m). Sistema pilnai automatizuota ir ja galima valdyti sentralizuotai su šviesomis, video ir spec. efektais iš vieno valdymo pulto.

 

SPEC. EFEKTAI

Šou efektą sukurti, stiprinti ir pagerinti apšvietimo galimybes, koncertinės salės įrangos bazėje yra sukomplektuotas specialiųjų efektų rinkinys:

  • Rūko mašinos – 8 vnt. Ši migla naudojama, siekiant padaryti taip, kad aiškiau matytųsi apšvietimo spinduliai.
  • Dūmų mašinos – 4 vnt. Pritaikytos didelėms erdvėms. Itin didelės ir galingos, esančios ant ratukų, kas suteikia galimybę greitai ir patogiai jas judinti. Atitinkamai išstačius šias dūmų mašinas, galima nukreipti dūmus reikiama kryptimi ir taip užpildyti jais visą scenos erdvę, kas sukuria neribotas galimybes šviesų dailininkui sukurti efektingą renginio apšvietimą.
  • Žemo dūmo mašinos – 4 vnt., kurios yra su CO2 angliarūkšte ir leidžia dūmus palei grindis. Jų pagalba galima užmaskuoti ant scenos grindų esančią įrangą ir išgauti puikų scenografinį efektą.
  • Konfeti mašinos – 4 vnt. Ypatingai galingos, stadioninio tipo.
  • CO2 mašinos – 8 vnt. Itin naudojamos šiuolaikinės muzikos renginiuose, kuriančios įspūdingą efektą.
  • Ugnies mašinos – 8 vnt. Išmanios ugnies mašinos gali ne tik nukreipti ugnies srovę reikiama kryptimi, bet ir reguliuoti srovės diametrą, aukštį bei ugnies spalvą.

Visi šie efektai sukomplektuoti taip, kad juos galima būtų tinkamai integruoti į bendrą sistemą ir valdyti vieningu laiko kodu kaip ir apšvietimą, video, kad specialieji efektai reikiamu metu pabrėžtų ypatinga show momentą.

 

VIDEO SISTEMA: „Prezentacijų spektras“

Video sistema įrengta bendradarbiaujant su lietuvių kompanija „Prezentacijų spektras“. Suprojektuota ir įrengta video sistema, susidedanti iš: įspūdingo kiekio LED (šviesos diodinių) modulių iš kurių formuojami įvairaus dyžio ekranai, video sistemos pultų ir serverių pagalba.

Esminis šios sistemos ypatumas ir pagrindinė užduotis buvo suprojektuoti viską taip, kad video sistema integruotųsi kartu su įgarsinimo, apšvietimo ir TV sistemomis. Toks sprendinys reikalavo daug iššūkių ir itin didelio profesionalumo tiek projektuojant, tiek įgyvendinat jį.

Buvo svarstyta apie skirtingų raiškų kabinetus. Pasirinkta vienodos raiškos kabinetai, kad būtų universalesnės ir platesnės galimybės ekranų suformavimo variantams.

LED kabinetų specifikacijos: 6,9 mm atstumas tarp lempučių (pitch), 2 K rezoliucija (taškų). Aukšto skenavimo dažnio, išsiskiriantys dideliu spalvų kiekiu. Tai itin aukštos raiškos prietaisai, įgalinantys atskleisti itin didelį vaizdo raiškumą. Vieno modulio išmatavimai – 0,5 x 1 m. iš viso kiekio, esančio koncertinėje arenoje, gali būti sumontuotas 330 kv. m. ploto ekranas (viso 660 modulių).

Video ekranų sumontavimo galimybės – neribotos. Galima suformuoti įvairaus dydžio ekranus, pagal renginio poreikį, kuriuose transliuoti tiek specialius, iš anksto parengtas video ar video grafikos vizualizacijas, tiek tiesioginį vaizdą, kuris vyksta scenoje, salėje, arenoje ar kitose erdvėse. Taip pat galima per atskirus ekranus rodyti skirtingą vaizdą, arba vienodą visuose, arba išskaidyti vieną vaizdą per visus ekranus.

Į sistemą integruoti labai galingi COOLUX firmos serveriai. Jų pagalba galima rodyti itin realiam laike signalus iš kamerų, taip pat iš anksto paruoštus grafinius video failus.

 

TV SISTEMA: „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC)

Kilnojamą televizijos stotį (KTS) ir TV sistemą koncertinei arenai suprojektavo ir pagamino generalinis šio projekto rangovas – „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC). Bendrovė užsiima stacionarių ir kilnojamų televizinių stočių projektavimu, gamyba ir integravimu. Ši kilnojama televizijos stotis (KTS) yra viena moderniausių Europoje, itin aukštai įvertinta Amsterdame vykusioje pasaulinėje televizijos technologijų parodoje „IBC 2015“.

Kilnojamą TV studiją sudaro du vilkikai. Pagrindiniame 14 m ilgio ir 28 t svorio vilkike, vykdant transliaciją, dirba inžinieriai, režisieriai, vaizdo ir garso operatoriai. Joje sumontuota vaizdo, garso apdorojimo ir įrašymo įranga, kurią naudojant perduodamas „gyvas“ vaizdas iš skirtingų vietų, pakartojami įsimintini momentai ar nurodomi pašnekovų duomenys, titrai. KTS ypatinga tuo, jog kėbule sumontuoti du ištraukiamų šonų mechanizmai. Tokiu būdu KTS TV transliacijos metu viduje gali dirbti net 21 operatorius.

Pagalbinis 12 m ilgio ir 24 t svorio vilkikas naudojamas įrangai gabenti ir elektros energijai gaminti – t.y. veikia kaip elektros energijos generatorius, jame sumontuotas 70 kVA generatorius. Taip pat įrengos personalo poilsio ir serviso zonos, krovinių skyrius su liftu.

Tiek pagrindinė, tiek pagalbinė KTS yra pritaikyta Gruzijos klimatui, turi dubliuotą oro kondicionavimo sistemą, nepertraukiamus maitinimo šaltinius UPS nenumatytiems atvejams, šildymą, hidraulines stabilizavimo sistemas, motorizuotus kabelių būgnus.

Televizijos sistema yra suprojektuota ir įrengta taip, kad būtų mobili ir ne sezono metu galėtų dirbti kituose Gruzijos regionuose vykstančiuose renginiuose. Prieš projektuojant TV sistemą buvo iškelti trys uždaviniai:

  • ištransliuoti „gyvą“ programą koncerto metų į LED ekranus kurie yra pakabinti scenoje;
  • formuoti tiesioginę transliaciją į kitas televizijas;
  • daryti koncertinius įrašus kurie bus transliuojami vėliau, juos redaguoti bei montuoti.

KTS sukomplektuota naujausia ir profesionaliausia įranga: itin aukštos raiškos video kameros Ikegami HDK-79GX, tarp kurių: robotinė sistema Ross Video Furio – bėgiais judanti videokamera, bevielė sceninė videokamera (steadicam), TV gerve valdoma video kamera ir itin didelio priartinimo Canon objektyvai, pritraukiantys vaizdą net 80 ir 40 kartų. KTS „širdis“ – galinga Imagine Communications matrica, turinti 128 įėjimus ir 256 signalų išėjimus. Gauti vaizdo signalai gyvai montuojami ir formuojama TV programa transliacijai kilnojamoje televizinėje stotyje arba MCR studijoje, kuri įrengta pačioje arenoje. Visą vaizdą, gaunamą iš kamerų, galima įrašinėti atskirai pakartojimų serveriuose GV K2 Dyno. Viso arenoje įrengta net 20 TV kamerų pasijungimo vietų tinklas, skirtas kameroms su specialiu jų išdėstymu erdvėje.

Arenoje įrengta ir stacionari TV sistema (IPTV tinklas), skirtas transliuoti ir kitas programas, ne tik tai kas vyksta arenos scenoje.

 

ĮRANGOS SANDĖLIAVIMAS

Sandėlyje įrengti stelažai, suprojektuota ir įdiegta logistikos ir sandėlio valdymo sistema tarp sandėlio, kuris yra kitame negu arena pastate, ir arenos, įrengtos įrangos paruošimo ir tikrinimo zonos, sukomplektuotos priemonės tinkamam inventoriaus sandėliavimui bei transportavimui.

Sandėlyje buvo išpakuota visa įranga – viso 24 vilkikai. Visoms dalims priskirtos sandėlio unikalūs numeriai. Inventorius patikrintas ir padėtas į jam numatytą vietą sandėlyje.

Ureki regiono klimatas itin pretenzingas, todėl sandėlyje yra suprojektuotas ir įrengtas specialus, pastovią temperatūrą ir drėgmės lygį palaikantis mikroklimatas.

 

PERSONALO APMOKYMAI

Vienas iš kompleksinio projekto uždavinių – apmokyti BLACK SEA ARENA dirbantį personalą tikslingai naudotis visa įranga, jog ne tik būtų ji teisingai sujungta, bet ir išnaudotos visos jos galimybės.

STS ir TVC specialistai mokymų ciklo metu apmokė personalą nuo visiškų pagrindų. Technologijos sudėtingos, kompleksiniai sprendimai reikalauja daug specifinių žinių ir praktikos, kad būtų tinkamai įsisavintas esamos įrangos panaudojimas.

Užduotį sunkino ribota esamo personalo profesinė patirtis ir kalbos barjeras. Po mokymų buvo laikomas egzaminas, arenos personalui įteikti mokymų sertifikatai.

 

PIRMASIS DEMO ŠOU – maksimaliai pademonstruoti visas šou sistemas

Naujojoje arenoje jau nuskambėjo pirmosios natos ir pasklido pirmieji šviesos bei video vaizdai – čia, 2016 m. birželio 17 d. buvo surengtas demonstracinis šou ir koncertas, siekiant parodyti turimos įrangos ir suintegruotų sistemų galimybes veikti kartu ir papildyti viena kitą.

Šiam, preciziškai iki sekundės dalių sinchronizuotam video, šviesų ir muzikos šou buvo specialiai suprojektuota scenos geometrija: pastatyta 864 kv. m. scena, sumontuotos stacionarios ir besikilnojančios apšvietimo konstrukcijos (viso 743 m) su įranga (400 efektiniai ir 208 daugiafunkciniai prožektoriai), taip pat milimetrų ir laipsnių tikslumu iškabinti ir išdėlioti įgarsinimo prietaisai (64 plačiajuosčių ir žemo dažnio kolonėlių) bei 5 didelės raiškos LED ekranai, dengiantys įspūdingą, 221 kv. m scenos nugaros plotą. Visos kompozicijos paslėpta mintis – šypsena.

 

KONCERTŲ APTARNAVIMAS

Liepos 30 d.  įvyko pasaulinio garso atlikėjos Christinos Aguileros koncertas ir oficialus BLACK SEA ARENA atidarymas. Šios atlikėjos pasirodymo techninio raiderio išpildymu rūpinosi kompanijos STS profesionalai: įgarsinimas, apšvietimas, scena, jos mechanizacija. STS kompanija buvo pakviesta padėti surengti šį koncertą – išpildyti techninę pasirodymo pusę. Tai buvo ir koncertinės salės personalo apmokymų dalis.

Koncerto video užduoties išpildymu pasirūpino „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC) inžinierių komanda.

Toliau planuojamas: Vanessa Mae, „The Scorpions” taip pat vietinių herojų „Erisioni” koncertų techninis aptarnavimas.

Technologijos: Įgarsinimo, apšvietimo ir video sistemos, scenos mechanizacija, draperija ir dangos, spec. efektai ir visų šių sričių valdymo sistemų projektavimas bei instaliavimas.

Lokacija: Ureki, Gruzija

Partneriai: Televizijos ir ryšio sistemos (TVC), ROBE, L-Acoustics, PROLYTE GROUP, Prezentacijų spektras, Unolita

Metai: 2016

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811