Klubas PACHA

Komplekse „Vilniaus vartai“ 2007 m. duris buvo atveręs vienas prabangiausių ir daugiausiai investicijų kainavęs klubas Lietuvoje „Pacha“. Kad sukurtų pirmojo „Pacha“ klubo Ibizoje dvasią ir kartu pritaikytų ją šiuolaikiniam linksmintis mėgstančiam lankytojui, galvą suko ne vienas interjero kūrėjas. „Pacha” dizaino idėjos atkeliavo iš Ispanijos, tačiau jas įgyvendinti padėjo lietuvių architektai ir dizaino specialistai.

STS įvertino, suprojektavo įgyvendino šio klubo apšvietimo ir įgarsinimo sistemas, STS specialistai teikė konsultacijas vietos įrengimo rangovų kompanijai.

„Pacha“ kūrėjai didelį dėmesį skyrė funkcionalumui. Jame veiks dvi skirtingą muziką grojančios salės ir dvi VIP zonos. Klubas buvo pasirengęs priimti tūkstantį žmonių, kurie galėjo pasiskirstyti didžiojoje salėje (700 žmonių), mažojoje (300 žmonių) ir VIP zonose (50 žmonių).

Didžioji salė

Čia buvo įrengta 150 kv. m. šokių aikštelė, kurios įgarsinimui (pagal „Pacha” frančizę), buvo keliami itin aukšti reikalavimai. Tai įtakojo, kad jog buvo pasirinkta prancūzų gamintojo „L-Acoustics” ir tuo metu sparčiai augančios apšvietimo įrangos gamintojo ROBE įranga.

STS profesionalams buvo iškelta užduotis suprojektuoti ir įrengti įgarsinimo ir apšvietimo sistemas išskirtinę konfigūraciją su atskiromis pavienėmis zonomis turinčioje salėje. Visos „Pacha“ didžiosios salės periferinės zonos pilnos interjero detalių: lipdiniai ant sienų, lenktos lubos, augalai, baldai. Buvo rasti sprendiniai šių zonų įgarsinimui ir apšvietimui, taip pat konsultuojami klubo interjero įrengimo partneriai, siekiant, kad tiek interjero detalės „grotų” kartu su apšvietimo ir įgarsinimo įranga ir būtų pasiektas geriausias efektas.

Vienas įdomesnių interjero sprendinių – konstrukcija-arka. Ant jos buvo sukabinta ir sumontuota technologinė įranga: apšvietimo ir garso įranga, akustiniai audiniai, garso izoliacinės medžiagos, laidai, vėdinimo sistema, priešgaisrinė sistema ir kitos komunikacijos.

Pagrindinėje salėje sumontuota įgarsinimo sistema generuojanti visame šokių aikštelės plote 120 db(A) garso lygį, kuris dėl saugumo klausai buvo apribotas iki 114 db(A). Ant specialios DJ pakylos sumontuotas DJ setas: grotuvai, monitorinė sistema.

Apšvietimo sistemoje:

  • 41 vnt. programuojami didelės galios protingi apšvietimo prietaisai;
  • per 130 vnt. įvairaus tipo elektrinių prožektorių (blykstės, UV, gaubliai ir jų apšvietimo prožektoriai bei kt.).

Įgarsinimo ir apšvietimo valdymo įranga buvo sumontuota specialioje patalpoje, kurioje įrengtas ir specialus temperatūrinis bei drėgmės rėžimai.

VIP’as

Palubėje buvo įrengta išskirtinė erdvė su stikline siena nuo lubų iki žemės. Atskirai ten sumontuotos ir įgarsinimo ir apšvietimo sistemos, teikiančios galimybę transliuoti garsą iš salės arba leisti visiškai atskirą.

Mažoji salė

Atsižvelgiant į planuojamą muzikinį repertuarą buvo parinkta išskirtinio skambesio ir ypač profesionalių DJ mėgstama anglų gamintojo „Funktion One” sistema ir ROBE gamintojo apšvietimo prietaisai: 24 vnt. programuojami apšvietimo prietaisai, 50 vnt. įvairaus tipo elektriniai prožektoriai.

Kitose klubo erdvėse įrengtas foninis įgarsinimas, taip pat suprojektuotas ir įrengtas interjero apšvietimas: koridoriuose, pagrindiniame hole, laiptinėje, įėjimo zonoje.

Technologijos: Apšvietimo ir įgarsinimo sistemų įrengimas.

Lokacija: Vilnius

Partneriai: ROBE, L-Acoustics, Funktion One, Formula Sound

Metai: 2007

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811