Keistuolių teatras

Keistuolių teatro scenoje stebuklus kuria 27 keltuvai ir 104 prožektoriai

Ar yra Lietuvoje kitas teatras, kurio spektaklių ir dainų tekstus mintinai mokėtų kelios žiūrovų kartos, nuo vaikų iki jų senelių? Vienas populiariausių Keistuolių teatro spektaklių „Geltonų plytų kelias“ scenoje rodomas jau tris dešimtmečius! Per tą laiką keitėsi aktoriai ir dekoracijos, netgi spektaklio pavadinimas, o dabar atnaujinta ir pati scena.

Keistuolių teatras – tai pirmas nepriklausomas profesionalus teatras Lietuvoje, įkurtas 1989 metais. Teatro namais tapo Spaudos rūmai Vilniuje, kuriuose po 30 veiklos metų, 2019 metais, pradėta įspūdinga transformacija.

 

Po dvejus metus trukusios rekonstrukcijos atnaujintą Keistuolių teatro didžiosios salės sceną spektaklių metu apšviečia daugiau nei 100 naujų prožektorių. Jie sukabinti ant dešimties santvarų, o priekinį apšvietimo tiltą formuoja įspūdingos keliolikos metrų ilgio lenktos santvaros; visa apšvietimo sistema yra mechanizuota – apšvietimo prietaisus kilnoja 27 gamintojo Verlinde keltuvai.

Apšvietimo sistemos įrengimui buvo keliami aukščiausi kokybės reikalavimai, o šią užduotį išpildė renginių technologijų ekspertai UAB „Scenos techninis servisas“ (StS). 

„Nuo įsikūrimo Spaudos rūmuose šis teatras neturėjo tokios įspūdingos transformacijos. Per daugiau nei dvejus metus trukusią renovaciją Keistuoliai naujam gyvenimui prikėlė savo namus“ – pasakoja StS projektavimo skyriaus vadovas Julius Gružinskas. Jis pažymi, kad didžiausiu iššūkiu šiame projekte tapo salės išplanavimas: išskirtinė amfiteatrinė salė ir apvali scena reikalavo ir nestandartinio apšvietimo sistemos projekto.

Savo idėją apšvietimo sistemos projektui turėjo Keistuolių teatro šviesų dailininkas Darius Malinauskas, o StS pavyko išpildyti Keistuolių teatro suformuluotus reikalavimus. Norint kuo efektyviau išnaudoti esamą erdvę ir joje sumontuoti universalią prietaisų sistemą, reikėjo nestandartinių scenos konstrukcijų. Šiam projektui buvo specialiai pagamintos skirtingo lenkimo aliuminio santvaros. Keistuolių teatro didžiosios salės apšvietimo sistema yra unikali ir kitos tokios Lietuvoje nėra.

Lenktas santvaras pagal šį užsakymą, taip pat ir visas kitas santvaras šiam projektui pagamino patikimi StS partneriai iš Olandijos Sixty82.

Ši sistema išskirtinė ne tik savo forma ir apšvietimo technikos gausa, bet ir mechanizacija. Tam, kad būtų galima lengvai keisti ir skirtingai tvirtinti apšvietimo prietaisus, įrengta kėlimo sistema: apšvietimo prietaisus kilnoja 27 Verlinde grandininiai keltuvai ir gamintojo SRS Group valdymo sistema.

Verlinde – tai prancūzų įmonė, patyrusi kėlimo mechanizmų gamintoja, gaminanti ir scenai skirtus keltuvus.

Keistuolių teatro apšvietimo sistemą sudaro užliejančios šviesos Chauvet Wash tipo prožektoriai, Chauvet COLORdash, profiliniai Chauvet Maverick prožektoriai, Chauvet Ovation ir Ayrton Levante serijos prietaisai.

 

StS projektuotojai pasiūlė ir nestandartinį salės apšvietimo sprendimą. Aplink visą pusapvalę salę suformuotos ir apvalios apšvietimo LED juostos. Keičiant salės apšvietimo spalvas ir intensyvumą, galima sukurti ir atitinkamai pakeisti visos salės atmosferą.

Po rekonstrukcijos teatre įrengta ir mažoji salė. Mažojoje salėje per visą salės perimetrą suprojektuotas ir pagamintas specialus rėmas apšvietimo sistemai. Rėmo konstrukcija leidžia įvairiai sukabinti apšvietimo prietaisus, visas rėmas taip pat kilnojamas keltuvais.

Mažosios salės apšvietimo sistemą sudaro Chauvet ir Ayrton apšvietimo prietaisai.

 

Keistuolių teatre StS taip pat įdiegė video įrangą: video projektorius ir ekranus; taip pat pagamino scenos draperijas – priekinę uždangą ir šonines kulisas. Apšvietimo efektus šiame teatre sustiprina rūko mašinos.

 

Nestandartiniai sprendimai visuomeninėse ir kultūrinėse erdvėse – neabejotinai stipri StS pusė. Patyrusi projektuotojų komanda randa geriausius sprendimus, be to, ilgamečiai StS partneriai, gaminantys scenos įrangą, padeda sumanymus įgyvendinti.

Šioje apšvietimo sistemoje prožektoriai yra Chauvet Lighting ir Ayrton gamintojų, konstrukcija pagaminta iš olandų gamintojo Sixty82 santvarų, kėlimo sistema –  prancūzų gamintojo Verlinde, o apšvietimo valdymo sistema – britų ChamSys.

„Keistuolių teatro renovacijos projektas – sėkmingo bendradarbiavimo su klientu ir partneriais rezultatas“ – sako StS projektavimo skyriaus vadovas Julius Gružinskas.

Technologijos: salės apšvietimo, scenos mechanizacijos, video įranga.

Lokacija: Vilnius, Lietuva

Partneriai: CHAUVET LIGHTING, AYRTON, CHAMSYS, SIXTY82, VERLINDE.

Metai: 2021

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Pramonės g. 101, 11115, Vilnius
+370 615 12 787

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389
PVM mok. kodas LT201393811