Zarasų Kultūros centras

Zarasų kultūros centre zarasiečiams atveriamas kelias į kūrybą ir saviraišką. Kultūros centro modernizacija pradėta dar 2015 m., kuomet pradėtos tvarkyti garso studijos erdvės, esančios kultūros centro rūsyje. Nuo 2016 m. kovo 1 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro koncertų salėje pradėti modernizacijos darbai.

STS čia atliko scenos mechanizacijos, draperijos, įgarsinimo ir apšvietimo sistemų atnaujinimo darbus. Buvo sutvarkyta salės akustika, pakeistos kėdės ir įrengta įrašų studija.

 

Scenos mechanizacija

Salėje buvo atliktas esamų kėlimo mechanizmų patikrinimas ir nustatyta juos perdaryti pagal galiojančius normatyvus. Kėlimo įrenginiams atlikti inžinieriniai projektavimo darbai bei statinis – dinaminis testavimas, išduoti norminius dokumentus atitinkantys kėlimo įrenginių techniniai pasai.

Papildomai įrengti kabelių surinkėjai, perdaryta apšvietimo sofitų konstrukcija. Įrengtas elektrifikuotas priekinės uždangos takas.

Scenoje naujai pakeista scenos draperija, kuri atitinka aukščiausius saugumo reikalavimus – yra visiškai nedegi. Pažymėtina, jog scenos draperijos audiniai pasiūti taip, kad gerintų natūralią salės akustiką.

Salėje pakeistos visos 346 kėdės. Jos yra ne tik šiuolaikiško dizaino, patogios, nedegios, bet taip pat palankiai įtakoja natūralią salės akustiką.

Įgarsinimo sistema

Išanalizavus salės natūralios akustikos savybes bei atlikus statybinius darbus atliekančios įmonės konsultaciją dėl šiai salei tinkančių apdailos medžiagų panaudojimo, buvo nuspręsta salėje įrengti linijinio masyvo garso stiprinimo sistemą. Ji susideda iš kabinamų plačiajuosčių elementų ir integruojamų į scenos pakylą žemų dažnių.

Naujas skaitmeninis garso pultas ir kiti smulkesni įgarsinimo sistemos elementai užtikrina sklandų bei operatyvų įvairaus muzikinio žanro renginių aptarnavimą.

Zarasų kultūros centre suprojektuota ir pilnai įrengta įrašų studija: akustika, mikrofonai, programinė įranga, akustinės panelės. Studijos patalpoje sumontuotos „Jocavi” akustinės panelės, kurių tipas ir kiekis parinktas akustinio projektavimo metu. Čia atliekami vietinių muzikantų ir atlikėjų įrašai.

 

Salėje yra įrengta klasikinė teatrinio tipo apšvietimo sistema, susidedanti iš: profilinių, plano convex, fresnel ir užliejančios šviesos prožektorių. Įrengtas itin modernus, programuojamas šviesų valdymo pultas („Chamsys”) bei kiti apšvietimo sistemą valdyti reikalingi elementai.

Technologijos: Apšvietimo ir įgarsinimo sistemos, scenos mechanizacija ir draperija, kėdės bei įrašų studija

Lokacija: Zarasai

Partneriai: CHAMSYS, ROBE, JOCAVI, PROLYTE GROUP, SHOWTEX, QSC, SPOTLIGHT

Metai: 2016

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900