Vilniaus Universiteto Teatro salė

Vilniaus Universiteto Teatro salė – viena seniausių teatrinių salių Lietuvoje. Nuo XVIII a. Vilniaus Universiteto Teatro salėje rengiami teatriniai pastatymai, kurių žiūrovais buvo ne tik miestiečiai, bet ir didikai, karalius. Šiandien VU Teatro salėje vyksta akademinio teatro pasirodymai, koncertai, įvairios konferencijos. Ji yra VU Centriniuose rūmuose Senamiestyje, pietiniame Didžiojo kiemo sparne, 3-ame aukšte, į ją patenkama per pagrindinį universiteto įėjimą. 

 

STS, pagal pateiktą koncepcijos aprašymą suprojektavo, pagamino ir sumontavo scenos konstrukciją su dekoracinėmis štangomis ir draperija.

 

Scenos mechanizacija – konstrukcija

Modernizuojant 250 žiūrovų talpinančią VU Teatro salę STS užduotis buvo suprojektuoti ir sumontuoti scenos kėlimo mechanizmus. Esminis iššūkis, su kuriuo susidūrė STS komanda – esamoje erdvėje nebuvo ant ko juos pakabinti.

Sprendimas – nauja patalpos tūrį atkartojanti konstrukcija su ant jos sumontuotais kėlimo mechanizmais.

Erdvė specifiška, todėl buvo  suprojektuota surenkama nuo grindų konstrukcija. Vis dėl to esančios grindys buvo per silpnos atlaikyti tokią konstrukciją, ant kurios turėjo kabintis salės rekonstrukcijai reikiami kėlimo mechanizmai. Konstruktoriai atliko skaičiavimus ir perdangos sustiprinimą. Statybos rangovai sustiprino perdangą pagal projektą ir jau ant sustiprintų grindų buvo sukonstruota patalpos tūrį atkartojanti konstrukcija.

Konstrukcijos rėmas yra iš aliuminio santvarų. Jos nudažytos juodai, milteliniu būdu, kuris mechaniškai nenusivalo, atsparus įbrėžimams. Juodai, kad neatsispindėtų, nereflektuotų šviesos.

Scenoje, kurios naudojamas plotas yra 8,3 x 5,2 m. yra sumontuotos keturios dekoracinės štangos, iš kurių kiekviena yra pakabinta ant keturių individualių trosų ir kilnojamos keturiais elektriniais keltuvais.

Penkta dekoracinė štanga kabo prieš sceną virš žiūrovų. Tai yra priekinis apšvietimo tiltas su elektriniu motoru (trosinė sistema su skrėmuliais), leidžiančiu kilnoti šią štangą pagal poreikį.

 

Draperija

Specialiai VU Teatro salės scenai buvo suprojektuota užuolaidų sistema, kuri sukuria teatrui būdingą scenos erdvę bei pridengia konstrukcijas ir inžinerinius elementus. 7 metrų aukščio teatrinė draperija yra nedegi, juoda.

Technologijos: Scenos mechanikos sistemų modernizacijos su draperija projekto parengimas ir įgyvendinimas.

Lokacija: Vilnius

Partneriai: PROLYTE GROUP,  WINWOOD,  SHOWTEX

Metai: 2017

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900