S. RACHMANINOVO regioninė muzikos mokykla

Kaliningrado regioninė S. Rachmaninovo muzikos mokykla – vienintelė  specializuota muzikinė įstaiga Vakarų Rusijos regione. Ji buvo įkurta 1956 metais, pokario mieste, kuris pakilo tik iš griuvėsių po Antrojo pasaulinio karo. Regioninė statusas Kaliningrade nustatė specialiąsias sąlygas mokyklos, profesinių užduočių atlikimo įstaigoje. Šioje mokykloje nuo mažumės rengiami klasikinės muzikos profesionalai.

 

STS įvertino, suprojektavo įgyvendino šios mokyklos koncertinės salės įgarsinimo, apšvietimo, scenos draperijos, scenos mechanizacijos sistemų modernizaciją. Projekto specifika – objektas tolimas tiek atstumu, tiek mentaline prasme, nepaisant to, STS specialistai puikai susitvarkė su iškilusiais projekto įgyvendinimo ir įrangos eksportavimo iššūkiais.

 

Scenos mechanizacija ir scenos draperija

Salėje, scenos viršuje buvo sumontuoti trijų rūšių keltuvai:

 • Priekiniam apšvietimo tiltui – elektriniai grandininiai keltuvai (4 vnt.). Prie jų papildomai sukomplektuoti padėties ir apkrovos davikliai.
 • Scenoje buvo sumontuoti aliumininiai apšvietimo sofitai („Prolyte group“), jiems kelti pritaikyti elektriniai trosiniai keltuvai (3 vnt.).
 • Pakeistos dekoracinės štangos, kurios išsiskiria savo modernumu, funkcionalumu (tokio tipo štangos naudojamos ir Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre). Dekoracinėms linijoms kilnoti – sumontuoti elektriniai trosiniai keltuvai (7 vnt.).

Taip pat suprojektuota ir įrengta elektrinė 20 m. pločio priekinė uždanga. Suprojektuota ir pasiūta scenos draperija, kuri susideda iš: priekinės, galinės, pakraščių ir kulisių dalių. Draperija pasiūta iš nedegių „Showtex“ medžiagų.

Salėje STS specialistai suprojektavo ir įrengė 40 kv. m. orkestrinę platformą, kuri yra pakeliama šešių „Serapid LINK LIFT “ keltuvų į 1,80 m. aukštį. Orkestrinė duobė gali būti naudojama dvejomis padėtimis: kaip vieta žemiau scenos esamam orkestrui arba kaip scenos pratęsimas.

Šiai duobei įrengti specialiai STS sutvirtino sienas, kurios buvo nepakankamai tvirtos išlaikyti suprojektuotą orkestrinės duobės sistemą.

Įgarsinimo sistema

Koncertinėje, 600 žiūrovus talpinančioje, salėje buvo įrengta galinga plačiajuostė linijinio masyvo amerikiečių gamintojo QSC įgarsinimo sistema. Siekiant užtikrinti kokybišką garso sklaidą visoje žiūrovinėje zonoje, buvo naudojama EASE sistema, atliktas akustinis modeliavimas ir parinktos specialios garso kolonėlės ir salės apdailos medžiagos.

Akustinė sistema susideda iš:

 • Pakabinamų linijinio masyvo kolonėlių (16 vnt.).
 • Pastatomų žemo dažnio kolonėlių (8 vnt.).
 • Kartu su kolonėlėmis sumontuoti QSC stiprintuvai.
 • Scenos monitoriai.
 • Laidiniai ir radijo mikrofonai su stovais
 • Programuojamas skaitmeninis įrangos valdymo pultas.
 • Sistemos parametrus valdantis XTA procesorius.
 • Komutacinės dėžės ir spintos.

Visa įgarsinimo sistema ir jos įranga sukomplektuota atsižvelgiant į mokyklos veiklos specifiką (daugiausiai klasikinio žanro muzikos atlikimas ir atlikėjų  pasirodymai).

STS specialistai konsultavo renovacijos įgyvendintojus kaip tinkamai įrengti salę, kurioje itin daug klasikinio žanro pasirodymų, kad šios erdvės natūrali akustika būtų tinkama.

Apšvietimo sistema

Įdiegta programuojama apšvietimo sistema, tenkinanti tiek klasikinio, tiek koncertinio žanro poreikius, susidedanti iš:

 • 36 vnt. valdomų programuojamų apšvietimo prietaisų (galvų);
 • 60 vnt. užliejamos šviesos programuojamų LED prožektorių;
 • Sistemą valdančio šiuolaikinio programuojamo apšvietimo valdymo pulto.

Technologijos: Apšvietimo, įgarsinimo, scenos mechanikos sistemų modernizacijos projekto parengimas ir įgyvendinimas.

Lokacija: Kaliningradas, Rusija

Partneriai: QSC, Showtex, Serapid, Prolyte group, WinWood

Metai: 2014

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900