Palangos koncertų salė

Palangos koncertų salė yra vienas didžiausių Lietuvoje naujų kultūros objektų. Technologinę koncertų salės dalį projektavo ir įrengė novatoriškus integracinius šou verslo projektus įgyvendinanti įmonė Scenos techninis servisas. Šioje salėje buvo įdiegtos itin pažangios sistemos: elektroakustinė sistema, orkestrinės duobė ir jos automatinė pakėlimo ir nuleidimo sistema, viršutiniai elektriniai scenos kėlimo mechanizmai, scenos draperija.

Palangos koncertų salės technologinis išskirtinumas – galinga elektroakustinė sistema ir scenos bei žiūrovų erdves transformuojanti ir į įvairius lygius pakeliama orkestro duobė. Tai pagrindinės priemonės, leidžiančios maksimaliai greitai ir kokybiškai transformuoti 2200 vietų salę pagal renginio žanrą ar atlikėjo keliamus reikalavimus.

Itin aukšto lygio ir analogų Baltijos regione neturinti suskaitmeninta elektroakustinė sistema pritaikyta įvairių muzikos žanrų atlikėjų pasirodymams. Tai itin sudėtinga, profesionali sistema, adaptuojanti salės akustinį skambesį pagal scenoje atliekamo muzikos žanro poreikius (suprogramuota net 15 muzikinių žanrų nustatymų, adaptuojančių salės akustiką pagal pučiamųjų, teatro, baleto, katedrinio chorinio dainavimo ir kitus muzikinius žanrus).

Elektroakustinė sistema veikia kaip priedas prie natūralios salės akustikos – papildydama ją, bet neužgoždama. Milijonus matematinių skaičiavimų atliekantys procesoriai realiu laiku analizuoja salės akustiką ir papildo ją reikiamais akustiniais elementais, kurie ištransliuojami žiūrovams per 112 „L-Acoustics“ kolonėlių. Taip salės skambesys maksimaliai adaptuojamas prie scenoje atliekamo veiksmo.

Juoda, nedegi priekinė ir galinė scenos draperija, projektuota ir įrengta STS, atlieka ne tik tiesioginę funkciją – tai ir aktyvus akustinis salės elementas. Virš scenos ir žiūrovų įrengti viršutiniai kabinimo mechanizmai padeda greitai įrengti reikiamos konfigūracijos apšvietimo, įgarsinimo ir vaizdo sistemas.

STS inžinierių suprojektuota ir keltuvais kilnojama orkestro duobės platforma sumontuota iš atskirų dalių, sujungtų varžtinėmis sandūromis. Toks sprendimas rastas paaiškėjus, kad įnešti į salę 64 kvadratinių metrų ploto pakylą nėra galimybės. Nestandartinių, lenktų formų orkestro duobės pakyla unikali tuo, kad esant poreikiui gali būti fiksuojama keliose padėtyse: jei reikia – ja praplečiamas po scena sėdinčio orkestro vietos plotas, pakėlus aukščiau – pailginamas parteris, o pakėlus maksimaliai – pakyla tampa scenos dalimi.

https://www.youtube.com/watch?v=6J9fPbjUXnY

Technologijos: Elektroakustikos sistema. Akustinis konsultavimas. Orkestrinė duobė. Kėlimo mechanizmai. Scenos draperija.

Lokacija: Palanga, Lietuva

Partneriai: SIAP, Serapid, L-Acoustics, ShowTex, Prolyte

Metai: 2015

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900