Latvijos Nacionalinis Meno Muziejus (LNMM)

Rygoje iškilo vienas didžiausių ir brangiausių pastarojo laikmečio miesto architektūrinių projektų – renovuotas Latvijos Nacionalinis Meno Muziejus (LNMM). Jame  nuo šiol lankytojams yra matomas visas muziejaus veiklos procesas: ne tik kas įprasta – tvarkingai išeksponuoti meno kūriniai – bet ir archyvai,  restauracijos dirbtuvės, galingas, eksponatus transportuojantis keltuvas.

 

STS indėlis (projektavimas, gamyba, montažas, paleidimas, sertifikavimas ir garantinė priežiūra) – po žeme esantis, galingas ir eksponatus transportuojantis KELTUVAS.

 

Naudojant STS profesionalų patirtį suprojektuotas keltuvas ir jo platforma, kreipiančiosios, stabilizacinis rėmas, valdymo ir stebėjimo sistemos bei galimybė archyvuoti keltuvo parametrus.

Greitaeigis keltuvas (platformos dydis 12,0 x 3,4 m) susideda iš keturių individualių kėlimo mechanizmų, kurie veikia sinchroniškai ir kelia platformą su maksimaliu 40 tonų kroviniu net 10 centimetrų per sekundę greičiu.

Viso 9 m. gylio keltuvo anga yra atvira iš viršaus ir įstiklinta viduje. Taip keltuvas yra matomas muziejaus lankytojams. Įstiklinta keltuvo anga tarnauja kaip šviesos šaltinis, bei dera prie atnaujinto pastato koncepcijos – padaryti visus muziejaus procesus matomus lankytojams.

Ypač daug dėmesio skirta saugumui – įrengta dvigubų stabdžių sistema. Sklandžiam kontrolės procesui užtikrinti naudojama valdymo centralė, kurioje vykstančius procesus realiuoju laiku Lietuvoje stebi STS komanda: greitį, apkrovą, poziciją ir kitus parametrus.

Visa kėlimo sistema yra sumontuota lauko sąlygomis. Platformos keltuvai pagaminti iš nekoroduojančių (neveikiamų korozijos) medžiagų, padengtų specialia apsaugine danga, naudojama šiaurės jūrose esančių naftos gavybos platformų apsaugai. Taip pat įrengtos automatinės sistemos, saugančios įrenginius nuo užtvindymo.

Rygos muziejaus pastato pamatus itin aukštai siekia gruntiniai vandenys, todėl STS projektuotojams buvo iškelta sudėtinga užduotis – reikėjo kėlimo mechanizmus sutalpinti į dvigubai mažesnį aukštį nei tai buvo numatę šveicarų inžinieriai pirminiame renovacijos projekte. 

Dėl to visa kėlimo mechanizmų sistema suprojektuota ir sumontuota itin kompaktiškai. Pasitelkus Serapid gaminamus keltuvus ji (keltuvai, stabilizacinis rėmas, apkrovos davikliai, kreipiančiųjų prisijungimo mazgai) sutalpinta į 1 metro gylio duobę.

 

PAPILDOMAI įrengtos elektrifikuotos užuolaidų ir roletų sistemos, suprojektuota apšvietimo ir įgarsinimo sistemos.

 

Technologijos: Greitaeigis krovininis keltuvas. Užuolaidų sistemos. Apšvietimo, įgarsinimo, LED ekranų, konferencinės įrangos projekto parengimas.

Lokacija: Ryga, Latvija

Partneriai: Serapid, Forest, SowTex, Prolyte, Funktion One, Univox, Spotlight,

Metai: 2015

Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
mail@sts.lt
+370 615 51 755

Visorių g. 10, 08300, Vilnius

UAB „Scenos techninis servisas“
Aukštaičių g. 6, 11341, Vilnius
Įmonės kodas 120139389

PVM mok. kodas LT201393811
A/s Nr. LT517290099045030802
Bankas: AS „Citadele banka“, kodas 72900